Wiadomości

Dacia Spring z oficjalną polską ceną. Start od 76 900 zł

Wiadomości 14.04.2021 202 interakcje

Dacia Spring z oficjalną polską ceną. Start od 76 900 zł

Piotr Barycki
Piotr Barycki14.04.2021
202 interakcje Dołącz do dyskusji

Koniec zgadywania, przeliczania obcych cen i liczenia na 48 900 zł. Dacia Spring doczekała się oficjalnej polskiej wyceny.

Żeby nie przeciągać (choć w sumie cena jest w tytule):

Dacia Spring kosztuje w Polsce co najmniej 76 900 zł.

Czyli nie pomyliłem się jakoś specjalnie przy przewalutowaniu francuskiej ceny Dacii Spring na złotówki. Dla przypomnienia, cena Springa we Francji to równowartość około 77 550 zł – a przynajmniej tyle było prawie równo miesiąc temu.

Teraz niestety wiemy, że tamte wyliczenia były zgodne z prawdą. Z kolei widniejące przez chwilę na stronie Dacii niecałe 50 000 zł było najzwyczajniej w świecie błędem. Nie ma tak taniego wariantu i prawdopodobnie nie będzie.

Jeśli chodzi o wyposażenie, to najtańsza Dacia Spring pewnie będzie miała klimatyzację, 14-calowe felgi, LED-y do jazdy dziennej, radio z USB i Bluetooth, materiałową tapicerkę i biały lakier.

Dacia Spring – pojawi się też wersja specjalna

I to naprawdę specjalna, bo przewidziano, że tak wyposażonych i wycenionych będzie tylko 60 samochodów. Wersja specjalna oznacza przy tym, że będzie… drożej. Egzemplarze z tej limitowanej puli wyceniono bowiem na 87 400 zł, a na liście standardowego wyposażenia znajdziemy m.in. klimatyzację, nawigację, Android Auto i CarPlay, radar cofania z kamerą, LED-owe światła do jazdy dziennej, elektrycznie regulowane szyby z przodu i z tyłu, czarną tapicerkę z pomarańczowymi przeszyciami, pomarańczowe elementy dekoracyjne, obsługę ładowania DC, 6 poduszek powietrznych i lakier metalizowany.

Dacia Spring – od kiedy?

Rezerwacji można dokonywać już teraz, przy czym przyjmowanie faktycznych zamówień w naszym kraju rozpocznie się w czerwcu tego roku. Niedługo później, bo we wrześniu, pierwsze egzemplarze powinny zacząć trafiać do klientów. Chyba że planują zakupienie wersji Cargo – na tę będzie trzeba poczekać do początku przyszłego roku i póki co jej cena nie jest jeszcze znana.

Zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie Dacią Spring w Polsce – tym bardziej, że jej cena, nawet w wersji podstawowej, jest wyższa niż nawet dobrze wyposażonego Dustera. O wciąż większym od Springa Sandero nie wspominając…

Czy dodałem, że Dacia Spring jest samochodem wyłącznie elektrycznym? Zanim zaczniecie oburzać się na cenę…

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać