Wiadomości

Dacia Duster Pickup oficjalnie w rumuńskiej ofercie. Cena? Ponad 100 tys. zł

Wiadomości 22.10.2020 102 interakcje
Adam Majcherek
Adam Majcherek 22.10.2020

Dacia Duster Pickup oficjalnie w rumuńskiej ofercie. Cena? Ponad 100 tys. zł

Adam Majcherek
Adam Majcherek22.10.2020
102 interakcje Dołącz do dyskusji

Dacia Duster Pickup wchodzi do stałej oferty rumuńskiego producenta. Można ją zamawiać od dziś. Ale nie u nas…

Zdaje się, że Renault wciąż traktuje Polskę jako jakiś gorszy fragment świata. Wczoraj usłyszeliśmy, że nie zamierza wprowadzać u nas elektrycznego Twingo. OK – to niewielkie zmartwienie, bo rządowy program dopłat działa na tyle znakomicie, że i tak mało kto byłby zainteresowany elektrycznym maluchem.

Renault Twingo Electric

Gorzej jednak, że Dacia nie będzie sprzedawać u nas swojego świętego Graala w wersji pickup!

Model ten właśnie pojawił się w na rumuńskiej stronie producenta i od dziś można składać na niego zamówienia. I nie mówimy o jakiejś serii limitowanej, a o regularnej produkcji.

Dacia Duster pickup

Takiej wersji Dustera jeszcze w ofercie nie było

Owszem, na zamówienie OMV zbudowano 500 egzemplarzy Dusterów Pickup pierwszej generacji, ale model ten nigdy nie trafił do salonów. Teraz ma się to zmienić – Dustera Pickupa przygotowanego przez firmę Romturingia w salonie Dacii będzie mógł kupić każdy.

Auto zbudowano na dostępnej również u nas wersji wyposażeniowej Comfort. Oznacza to, że ma 4 poduszki powietrzne, układy ABS i ESP oraz asystenta wjazdu na wzniesienie. Wersja pickup sprzedawana jest wyłącznie z karoserią w białym kolorze i na 16-calowych obręczach z lekkich stopów. W porównaniu ze zwykłym Dusterkiem, wersja Pickup jest o 19 mm krótsza i ma o 14 mm większy prześwit (224 mm).

Dacia Duster Pickup może mieć pod maską wyłącznie wysokoprężny silnik 1.5 dCi o mocy 115 KM i 260 Nm momentu obrotowego, zestawiony z sześciobiegową przekładnią manualną i napędem na wszystkie koła. Auto ma przejeżdżać 100 km zużywając średnio 4,9 l oleju napędowego (według normy NEDC).

Dacia Duster Pickup – ładowność

Według specyfikacji, paka Pickupa ma 1,65 m długości, i dokładnie metr szerokości między nadkolami. Jej objętość oszacowano na 1000 litrów, ale auta nie da się przekształcić w 1000-litrowe, jeżdżące jacuzzi, bo ładowność wynosi 500 kg.

Niestety, Dacia Duster Pickup to najdroższa odmiana tego modelu

Podczas gdy u nas Duster w topowej wersji Prestige, z tym samym 1.5 dCi i napędem na 4 koła kosztuje 79 900 zł, na Pickupa w Rumunii trzeba szykować 22 546 euro, a to jakieś 103 tys. zł. Czyli według nomenklatury przyjętej u nas w komentarzach, mowa o 1,6 DwP (Dustera w Prestiżu). Ale gdyby odliczyć VAT i dochodowy…

Teraz czekamy tylko by rzutem na taśmę Dacia wprowadziła jeszcze do sprzedaży Dustera w wersji Oroch. Takie rumuńskie Subaru Baja – to by było coś!

Dacia Duster pickup

 

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać