Wiadomości

Renault zapowiedział Dacię Duster Pick-up. Podobny model święci triumfy w Ameryce Południowej

Wiadomości 08.02.2019 74 interakcje
Michał Koziar
Michał Koziar 08.02.2019

Renault zapowiedział Dacię Duster Pick-up. Podobny model święci triumfy w Ameryce Południowej

Michał Koziar
Michał Koziar08.02.2019
74 interakcje Dołącz do dyskusji

Dacia oficjalnie zapowiedziała Dustera w wersji pick-up. Co ciekawe, podobne pojazdy można od kilku lat kupować w Ameryce Południowej pod nazwą Renault Duster Oroch.

Nowy pick-up nie będzie jednak południowoamerykańskim modelem ze zmienionymi znaczkami. Choć szczegóły nie są jeszcze znane, Renault ogłosił że użytkowy Duster rozpoczął już proces homologacji. W skonstruowaniu pojazdu inżynierów francuskiego koncernu wspiera rumuńska firma karoseryjna Romturingia.

Duster pick-up już istnieje, tylko nieoficjalnie.

Wspomniane niezależne przedsiębiorstwo już w tej chwili zajmuje się konstruowaniem użytkowych wersji SUV-a Dacii. To właśnie ten samochód widzicie na zdjęciach. Firma z Campung Muscel ma w swojej ofercie profesjonalne przeróbki na pick-upy zarówno 2-osobowe, jak i z podwójną kabiną i krótszą paką. Można też kupić wersję z zabudowaną przestrzenią ładunkową. O cenę należy zapytać indywidualnie.

Niestety nie wiadomo w tej chwili czy obie opcje będą oferowane jako oficjalny produkt Dacii. Ostateczna forma Dustera Pick-upa pozostaje na razie tajemnicą. Jak podaje serwis Motor1, Hakim Boutehra, generalny dyrektor handlowy rumuńskiego oddziału Renault w wywiadzie dla 0-100.ro potwierdził jedynie, że nowa Dacia będzie prawdziwym wołem roboczym, a nie bulwarówką. Nie jest to zaskoczeniem, w końcu filozofia tej marki to produkcja niedrogich pojazdów, które po prostu mają dobrze spełniać swoje zadanie i nic ponad to.

Renault Duster Oroch przetarł szlak.

Pick-up stworzony na bazie Dustera, obecny m. in. w Kolumbii, Argentynie i Brazylii od 2015 r. okazał się hitem sprzedażowym. Kupić go można również w Meksyku, ma także trafić w tym roku do Australii. Nie dziwi nas więc decyzja Renault by wprowadzić podobny produkt do europejskiej oferty Dacii.

Oroch to pick-up o ładowności 650 kg z podwójną kabiną. Rozstaw osi został powiększony o 155 milimetrów względem zwykłego Dustera. Orocha można zamawiać z silnikami benzynowymi o pojemności 1.6 i 2.0. Ich moc to odpowiednio 110 KM i 143 KM. Co ciekawe, dopiero od niedawna da się go kupić z napędem na 4 koła (przynajmniej w Argentynie). Użytkowy Duster produkowany jest w Brazylii i Kolumbii. Poza doskonałymi wynikami sprzedaży może też poszczycić się kilkoma nagrodami od południowoamerykańskiej prasy motoryzacyjnej.

Koncepcja nie jest rewolucyjna, ale dzięki temu Duster pick-up zapowiada się dobrze.

Jak od dawna powtarza redaktor prowadzący, jeśli coś dobrze działa to po co to zmieniać? Dlatego stworzenie prostego użytkowego pick-upa opartego o udanego SUV-a wydaje się być przepisem na sukces. Współpraca z firmą karoseryjną doświadczoną w budowaniu takich pojazdów pozwala być spokojnym o dobre i zgodne z wymogami użytkowników parametry. Ponieważ będzie to oficjalnie sprzedawany model, nie trzeba się raczej obawiać drobnych wpadek, takich jak średnio spasowany tylny zderzak czy klapa Dustera przerobionego przez Romturingię.

dacia duster pick-up

Pick-upy nie są zbyt popularne w Polsce, jednak nowa Dacia powinna bez kłopotu znaleźć klientów w cieplejszych krajach Starego Kontynentu, gdzie takie pojazdy już obecnie są dość częstym widokiem. Być może i w naszym kraju osiągnie przyzwoite wyniki, najprawdopodobniej będzie najtańszym dostępnym pick-upem. Sprzedaż ma się rozpocząć w II kwartale 2019 r.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać

Autoblog na Instagramie

Autoblog na Instagramie