Wiadomości

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, BMW M3 Touring jednak powstanie

Wiadomości 13.08.2020 176 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 13.08.2020

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, BMW M3 Touring jednak powstanie

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk13.08.2020
176 interakcji Dołącz do dyskusji

Marzenia jednak się spełniają – przynajmniej jeśli jesteś bogaty. Wbrew niedawnym słowom przedstawicieli marki, w gamie modelu BMW M3 jest miejsce na wersję Touring, czyli kombi.

„Skoro Audi od lat robi RS4 w wersji Avant, dlaczego BMW nie zechce odebrać im trochę klientów i zrobić M3 Touring”? To pytanie zapewne zadawali nie tylko miłośnicy marki, ale i pracownicy. Pewnie niejeden stażysta z działu marketingu wpadał na taki pomysł… a potem kończyło się jak w tym memie z gościem wylatującym za okno biurowca.

Klienci musieli radzić sobie na własną rękę

Red. Michał stworzył kiedyś nawet zestawienie M3 Touring stworzonych w garażu. Przez 34 lata bez oficjalnej „M-ki” kombi przerabiano wszystkie generacje – od E30 aż po F30. To ostatnie auto niedawno sam opisałem. Wyjechało z salonu jako „skromne” 320d, a teraz ma ponad 500 KM i efektowne poszerzenia. Wygląda świetnie.
BMW M3 Touring F81

Ciekawe, czy ktoś zdążył już zaplanować przeróbkę M3 najnowszej generacji. Po słowach prezesa BMW M z września, to całkiem możliwe. W rozmowie z Car Magazine powiedział on, że M3 Touring w planach nie ma i że jeśli ktoś oczekuje wersji M w rodzinnym nadwoziu, musi spojrzeć na SUV-y. Powodem miało być zbyt małe globalne zapotrzebowanie na mocne kombi. To znaczy, że Europejczycy – owszem – chętnie kupiliby takie auto, ale klienci z Chin czy ze Stanów Zjednoczonych już nie. Czyli się nie opłaca.

bmw m3 kombi
Dodajcie do tego poszerzenia i wielkie rury wydechowe.

Ale prezes zmienił już zdanie

Nie wiem, czy za tak szybką zmianę zdania odpowiada spodziewany baby-boom po koronawirusowej kwarantannie, czy prezes został po prostu przegłosowany. Tak czy inaczej, nowe BMW M3 Touring stanie w salonach tuż obok wersji sedan i M4. Testy drogowe mają ruszyć lada chwila.

bmw m3 kombi

Nowe BMW M3 Touring ma mieć ok. 480 KM

Wytworzy taką moc z podwójnie doładowanego silnika 3.0. Oczywiście, spodziewane osiągi nowego modelu będą doskonałe. Z pewnością właściwości jezdne także pozostawią konkurentów w tyle. Można się spodziewać, że Audi RS4 zostanie z tyłu, zarówno na torze, jak i na ulicy.

Ale jest jeszcze coś. Nowe M3 – w każdej wersji nadwoziowej – najprawdopodobniej otrzyma gigantyczne „nerki” z przodu, takie jak w serii 4. I co Wy na to? Ja się obawiam, że niektórzy klienci znowu zabiorą swoje BMW do garażu. Tym razem nie na przeróbkę nadwozia, a przodu.

bmw m3 touring

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać