Wiadomości

Chcieliście mieć Batmobil? Oto wasza szansa. Ten zestaw Lego składa się z 3306 elementów

Wiadomości 07.11.2019 43 interakcje
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 07.11.2019

Chcieliście mieć Batmobil? Oto wasza szansa. Ten zestaw Lego składa się z 3306 elementów

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk07.11.2019
43 interakcje Dołącz do dyskusji

Nigdy nie byłem fanem Lego. Ta firma kojarzy mi się głównie z potwornym bólem stopy, który następuje po nadepnięciu na klocek. Ale spójrzcie na ten zestaw…

Jeśli nadal myślicie, że Lego to zabawki dla dzieci, pora na małą rewolucję w waszym życiu. Na świecie jest cała masa pasjonatów wielkich, skomplikowanych zestawów dla dorosłych. Słyszałem kiedyś o pewnym bogatym biznesmenie, który wybudował w ogrodzie podziemny „schron” na swoją kolekcję rzadkich zestawów Lego. Ciekawe, czy ten opisywany poniżej też się tam znajdzie.

Oto Batmobil złożony z 3306 elementów.

Przyznajcie się, też kiedyś chcieliście mieć własnego Batmobila, prawda? Niektórzy spełniają to marzenie, malując Skodę Felicię na czarno i przyciemniając jej szyby. Inni wolą kupić zestaw Lego. To chyba lepsze wyjście.

Lego Batmobil 76139

Sprecyzujmy: zestawów, z których można było złożyć samochód Batmana, było już kilka. Tydzień temu pokazano zestaw 40433 składający się z 366 elementów. W sprzedaży jest też zestaw 76119 i kilka innych, zbliżonych. Ale żaden z nich nie jest tak wyjątkowy, jak ten, który kryje się pod numerem 76139.

Powstał na 30-lecie premiery filmu Tima Burtona.

Po długim i mozolnym (ale przecież przyjemnym) składaniu 3306 elementów, otrzymamy pojazd umieszczony na obrotowej platformie. Zadbano też oczywiście o szczegóły. Figurkę Batmana należy umieścić w kokpicie schowanym za odsuwaną pokrywą. Z przodu kryją się dwa karabiny maszynowe, które mogą strzelać. Sam kokpit zachwyca szczegółowym wykonaniem. Zadbano o wygląd niezliczonych przełączników, wskaźników, ekranów i detali stylistycznych. W tym modelu nawet przednie opony zostały specjalnie zaprojektowane od początku. Podobnie jak m.in. zupełnie nowa figurka Jokera.

Lego Batmobil 76139

Osoby, które miały okazję już bawić się tym Batmobilem (choć może „bawić” to nie jest najlepsze słowo?), doceniają jego wykonanie. Jeśli coś ma się ruszać, działa płynnie i bez zbędnych hałasów.

Model ma 60 centymetrów długości.

Na wysokość mierzy 12 centymetrów, a jego szerokość wynosi 22 cm. Waga to ponad 3 kilogramy. Zakochaliście się? To pora na kubeł zimnej wody.

Cena zestawu to 250 euro. Do sprzedaży trafi 29 listopada, a jeśli ktoś zdąży dokonać zakupu przed 5 grudnia, otrzyma od firmy Lego prezent. Mowa o niedużym modeliku Batmobilu. Ale wątpię, by dzięki niemu udało się przekonać wasze żony, że wydanie ponad 1000 złotych na zestaw Lego to dobry pomysł. Choć – z drugiej strony – tańszy już pewnie nie będzie.

Kto zamawia pod choinkę?

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać