Wiadomości

Najmocniejsza wersja SUV-a Astona Martina wyciekła przed premierą. Oto DBX 707

Wiadomości 01.02.2022 68 interakcji
Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk 01.02.2022

Najmocniejsza wersja SUV-a Astona Martina wyciekła przed premierą. Oto DBX 707

Mikołaj Adamczuk
Mikołaj Adamczuk01.02.2022
68 interakcji Dołącz do dyskusji

Aston Martin DBX 707 ma tyle koni mechanicznych, na ile wskazuje nazwa. Setkę osiąga w nieco ponad trzy sekundy, a jego fotele mają nieładne fragmenty.

„Aston Martin wyciek”. Wpisywanie takiego hasła w wyszukiwarkę oznacza zazwyczaj nadchodzące, ogromne wydatki w warsztacie, który później przez wiele miesięcy będzie walczył z uszczelnianiem i łataniem leciwych podzespołów modelu DB7 czy DB9. Na szczęście, nie tym razem – chyba że z grubszej sumy będzie musiał wyskoczyć ktoś, przez kogo zdjęcia DBX-a 707 znalazły się w internecie wcześniej niż planowano.

Aston Martin DBX 707 to najmocniejszy wariant tego modelu

aston martin dbx 707

Bentley ma Bentaygę Speed, Audi (choć to niższa półka) ma RS Q8, a Aston Martin lada chwila będzie miał DBX-a 707. Moc silnik 4.0 V8 twin turbo: jak sama nazwa wskazuje, 707 koni mechanicznych. Seryjny DBX ma „tylko” 550 KM. Przyspieszenie od zera do 60 mil na godzinę (czyli do 96 km/h) ma wynosić zaledwie 3,1 s. Prędkość maksymalna: 310 km/h. Do tego zmodyfikowane zawieszenie, wielkie hamulce i dziewięciobiegowa przekładnia automatyczna.

aston martin dbx 707

Oprócz tego, superszybki Aston Martin DBX 707 ma delikatnie wyróżniać się z zewnątrz, za sprawą m.in. przeprojektowanego grilla, aż 22- lub 23-calowych felg, dodatkowych nakładek progowych i rozbudowanego (i trochę kontrowersyjnego) tylnego zderzaka z charakterystycznym dyfuzorem. Nietypowy jest też niebieski lakier widoczny na egzemplarzu ze zdjęć.

We wnętrzu zrobiło się niebiesko

Siedziałem niedawno w DBX-ie i byłem zachwycony jego wnętrzem. Mimo nieprzesadnie nowoczesnych multimediów (nie ma dotykowego ekranu!), Aston robi wrażenie wykończeniem, wysmakowaniem i zapachem skóry. W środku świetnie wyglądają takie kolory, jak koniakowy, beżowy, brązowy… a niebieski raczej tam nie pasuje. W wersji 707 postawiono jednak właśnie na połączenie czarnego z takim, jak na karoserii. Nie jestem przekonany. Zbyt sportowo!

Aston Martin DBX ma być najmocniejszym i najszybszym spośród superSUV-ów

Wspomniana Bentayga, ale i Lamborghini Urus czy Porsche Cayenne w najdroższych odmianach, będą musiały uznać wyższość DBX-a w kwestii mocy, przyspieszenia i prędkości maksymalnej. Przynajmniej do czasu debiutu Ferrari Purosangue. Jeden z najbardziej wyczekiwanych (przez wielu: z obawą) modeli w historii ma rozwijać 800 KM z motoru V12 bez turbo.

aston martin dbx 707

Na koniec, kącik suchego żartu. Podobno po wersji 707, pojawi się odmiana DBX 711. Zadebiutuje po mundialu w Katarze. Będzie idealna (na przykład po to, by kupić sobie ją w nagrodę) dla szejków, kolekcjonerów i… selekcjonerów.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać