Oto jak Apple "naprawia" fatalnie działający program Mail w OS X
Rozbrajające potrafią być czasami największe firmy technologiczne świata... W najnowszej wersji sytemu OS X Apple ma notoryczne problemy z aplikacją Mail, która po prostu nie chce dobrze działać z kontami innymi niż iCloud. Najlepsze jest jednak to, co Apple proponuje jako rozwiązanie problemu.
(Nie bierzcie nic do ust w trakcie czytania dalej tego tekstu...)
W OS X Mavericks (10.9) od początku były problemy z aplikacją Mail, czyli oficjalnym klientem poczty e-mail. Program notorycznie się zawiesza w taki sposób, że nie pobiera nowej poczty. Awarie bywają niestety na tyle przykre, że nie widać kiedy Mail się zawiesza.
Problem, głównie związany z obsługą kont Gmail, występuje od pierwszej wersji Mavericksa. Głośno był komunikowany w mediach, przedstawiciele Apple obiecywali rychłą naprawę.
Wyszedł 10.9.1, który naprawiał problem tylko na chwilę. W zasadzie po kilku dniach od aktualizacji problem z fatalnie działającym Mailem powrócił. Aktualnie korzystam z beta wersji 10.9.2 i niestety Mail działa tak jak działał dotychczas, czyli bardzo chimerycznie.
Apple znalazł inne rozwiązanie.
Na stronach wsparcia OS X dwa dni temu pojawiła się wspaniała porada jak radzić sobie z problemami z Mailem.
Uwaga, czytamy:
"Zamknięcie i ponownie otwarcie programu Mail zmusza go do ponownego ustanowienia połączenia z serwerem e-mail"
Tak, rzeczywiście świetne rozwiązanie problemu..., które i tak nie zawsze działa. Zresztą takie postępowanie jest chyba znane każdemu użytkownikowi komputera - jak ci coś nie działa, zrestartuj program. U mnie to nie naprawia połączenia Maila z serwerami pocztowymi.
Apple oferuje jednak jeszcze inne, nieco ciekawsze rozwiązanie:
"Możesz także użyć następujących kroków bez zamykania programu Mail:
1. Wybierz: skrzynka pocztowa > pracuj z wszystkimi kontami poza siecią
2. Wybierz: skrzynka pocztowa > pobierz nową pocztę
Możesz także utworzyć skrót komendy "Pracuj z wszystkimi kontami poza siecią"
Dzięki. Utworzyłem skrót. Rzeczywiście działa.
Super rozwiązanie Apple. Prawdziwy XXI wiek.