REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Produkcje Netfliksa i HBO Max nawet do nich nie startują. Wybraliśmy najlepsze seriale w historii

Każdy ma swoją własną listę ulubionych produkcji, wśród których znajdą się nowości i popularne klasyki. Ja najbardziej lubię wracać do produkcji, które przed laty biły rekordy popularności i dziś nie mają sobie równych w nowej, streamingowej rzeczywistości. Do tytułów pokroju "Lost", "Breaking Bad" czy "Californication".

najlepsze seriale w historii breaking bad
REKLAMA

Disney+ w rekordowo niskiej cenie. Subskrypcję możesz wykupić tutaj - tylko do 19.09.

Jakie są najlepsze seriale w historii? Mam swoich dziewięć typów, które nie doczekały się godnych następców. Uwielbiam wracać do produkcji takich jak "Breaking Bad" czy "Dexter", bo mimo upływu lat nigdy mi się nie nudzą. Sprawdźcie listę najlepszych seriali, których żaden serialowy maniak nie może przegapić.

REKLAMA

Choć nie mogę narzekać na brak treści wideo, którymi umilam sobie wieczory (na bieżąco oglądam co najmniej kilkanaście różnych seriali), czuję nostalgię, kiedy myślę o tych, najlepszych moim zdaniem, produkcjach. Na ich planie padł już ostatni klaps (z jednym, małym wyjątkiem) i najpewniej postaci, o których opowiadają, więcej nie zobaczę w nowych odsłonach.

Najlepsze seriale w historii. Za nimi tęsknię

Przygotowałem moją osobistą listę 9 najlepszych seriali oglądanych z wypiekami na twarzy, które w obecnej ramówce nie mają sobie równych. Sprawdźcie, jakie tytuły musicie nadrobić.

Najlepsze seriale w historii

1. Lost

Jeszcze dekadę temu telewizja kojarzyła się przede wszystkim z telenowelami, a po aktorskie produkcje wysokiej jakości trzeba było wybierać się do kina. Zaczęły pojawiać się jednak serie, które to zmieniły. Nigdy nie wkręciłem się w "Prison Break" i "Heroes", ale trzeci z głośnych seriali z początku XXI wieku, czyli "Lost", wciągnął mnie bez reszty.

"Zagubieni" byli wyjątkowi na kilku poziomach. Opowieść o rozbitkach, którzy trafili na tajemniczą wyspę po katastrofie samolotu, angażowała widzów z całego świata przez lata. Świetni bohaterowie, niesamowite zwroty akcji i cwane zabiegi trzymające widza wgapionego w ekran - coś pięknego. Nie zepsuło tego nawet kontrowersyjne zakończenie.

Serial "Lost" możecie obejrzeć w Disney+.

Seriale, za którymi tęsknię

2. Battlestar Galactica

Chociaż powrócił serialowy Star Trek, nadal bardzo brakuje mi space opery zrobionej na poważnie. Battlestar Galactica zachwycała rozmachem i pompatycznością. Opowieść o ludziach, którzy poszukiwali nowego domu, uciekając przed zbuntowanymi maszynami, jest piękną epopeją. Pod płaszczykiem produkcji z gatunku science-fiction dostaliśmy serial o problemach ludzi wyruszających w nieznane.

Serial obecnie nie jest dostępny w Polsce w serwisach VOD.

Najlepsze seriale wszech czasów

3. Dexter

Wśród najlepszych seriali nie mogło zabraknąć "Dextera". Widzowie mogli śledzić perypetie sympatycznego mordercy przez 8 lat. Co prawda zakończenie tego serialu oceniane jest jako jedno z najgorszych w historii telewizji, ale w tym wypadku gonienie króliczka było szalenie satysfakcjonujące. Showtime stworzyło niezmiernie charyzmatycznego bohatera, a chociaż rozum przypominał co i rusz, że to przecież psychopata, serce chciało, by mu kibicować - i nie zwykle się cieszę, że serial doczekał się po latach kontynuacji.

"Dexter" jest dostępny w Canal+ online.

Seriale, które nie doczekały się godnych następców

4. Breaking Bad

Dexter nie był jedynym czarnym charakterem, któremu nie sposób było nie kibicować. "Breaking Bad" jest kolejnym przykładem pięknej i w dodatku genialnie nakręconej opowieści, która - zanim widz zdążył się obejrzeć - sprawiała, że staliśmy po stronie potwora. Co prawda serial doczekał się epilogu w postaci filmu "El Camino", a w emisji jest teraz prequel "Breaking Bad" o tytule "Better Call Saul", ale to już nie ten sam klimat, co opowieść o nauczycielu przeistaczającym się w bezwzględnego narkotykowego barona. To jeden z najlepszych seriali, jaki powstał.

"Breaking Bad" można obejrzeć w serwisach Chili i Netflix.

Najlepsze seriale - TOP 9

5. Californication

Hank Moody jest jednym z najbardziej wyrazistych bohaterów w historii telewizji. Wcielający się w niego David Duchovny kojarzony z roli agenta Muldera pokazał swoje drugie oblicze. Dawno nie oglądałem komedii, która potrafiłaby mnie rozbawić do łez tak jak "Californication". Niestety obecnie trudno się wspomina ten serial, który pokazywał Hollywood w - wydawałoby się - krzywym zwierciadle.

"Californication" nie jest obecnie dostępne w polskich serwisach VOD.

Seriale – moje ulubione tytuły

6. The Mentalist

Uwielbiam telewizję i kino, która wymaga ode mnie stałego łamania sobie głowy. Na pierwszy rzut oka to po prostu kolejny serial o policji korzystającej z usług genialnego konsultanta, ale "Mentalista" potrafi zaskakiwać niebanalnymi historiami. Kombinowanie, kim naprawdę jest prześladujący głównego bohatera tajemniczy Red John, dawało mi frajdę przez ładnych kilka lat.

"Mentalista" jest dostępny w serwisach Chili, Amazon Prime Video i HBO Max.

Najlepsze seriale - TOP 9

7. Continuum

Spośród produkcji o podróżach w czasie "Continuum" jest jednym z najprzyjemniejszych. Opowieść o zagubionej w przeszłości kobiecie, która chce powrócić do swojego syna, ma świetnie rozpisany scenariusz. Niezmiernie ciekawie obserwuje się zderzenie z naszą rzeczywistością osoby, która wychowywała się w świecie przyszłości zdominowanym przez globalne korporacje.

"Continuum" nie jest obecnie dostępne w polskich serwisach VOD.

Stare seriale, które wciąż nie doczekały się następców

8. Person of Interest

Serial o maszynie, która widzi wszystko, to jedna z moich ulubionych telewizyjnych produkcji w historii. Dwójka głównych bohaterów - były wojskowy i genialny naukowiec - wykorzystuje superkomputer zbudowany do przeciwdziałania atakom terrorystycznym do wykrywania zwykłych ludzi, którym grozi niebezpieczeństwo, a których rząd uznał za nieistotnych. Chemia między bohaterami jest nie do podrobienia.

"Person of Interest" dostępne jest w Chili i HBO Max pod tytułem "Wybrani".

Najlepsze seriale sprzed lat

9. Orphan Black

Motyw klonowania był w kinie i telewizji powtarzany aż do znudzenia. Żadna produkcja nie podeszła do tej kwestii tak sprytnie i kompleksowo jak "Orphan Black". Gwiazda serialu, czyli Tatiana Maslany, zagrała kilka bohaterek o tej samej twarzy, które różniły się dosłownie wszystkim.

"Orphan Black" nie jest obecnie dostępne w Polsce w serwisach VOD.

REKLAMA

Najlepsze seriale wszech czasów

Najlepsze seriale w historii to przede wszystkim produkcje z pierwszej dekady XXI wieku. Wśród nich znajdziecie "Dextera", "Breaking Bad" czy "Californication". Niektóre z produkcji wymienionych na liście znajdziecie w serwisie Netflix.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

*Tekst pierwotnie ukazał się w listopadzie 2017 roku. Zdjęcie główne: Frank Ockenfels/AMC

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA