REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Tak się odmładza horrorowe legendy. "Chucky" już na Polsat Box Go

Na Polsat Box Go dostępne są już dwa odcinki "Chucky'ego". Serial pojawił się w amerykańskiej telewizji w październiku zeszłego roku, ale dopiero teraz pojawił się na polskim VOD. W końcu - chciałoby się rzec. To przecież dalsza część historii, o jednym z najbardziej lubianych slasherowych morderców. Tytułowa laleczka debiutuje tu w formacie odcinkowym i atakuje srebrny ekran z właściwym sobie wdziękiem.

chucky serial horror polsat box go
REKLAMA

Ta historia rozpoczęła się w 1988 roku. To właśnie wtedy 6-letni Andy otrzymał gadającą lalkę, w którą wstąpił duch seryjnego mordercy. Tak narodziła się ekranowa legenda Charlesa Lee Raya. Ona wciąż trwa. Bo jak to zwykle w przypadku slasherów bywa, opowieść o Chuckym doczekała się sequela. Potem kolejnego. I jeszcze jednego. Łącznie w skład filmowej serii wchodzi siedem tytułów, a teraz jeszcze pojawił się serial.

"Chucky" to serialowa kontynuacja oryginalnych filmów z udziałem tytułowej laleczki. Odpowiada za nią pomysłodawca serii, który, najpierw jako scenarzysta, a potem również reżyser, był zaangażowany w każdą z pełnometrażowych produkcji (nie maczał palców w remake'u z 2019 roku). Teraz Don Mancini zdecydował się potraktować franczyzę, tak jak wielu twórców robi to dzisiaj z innymi slasherami. Mamy więc do czynienia z requelem.

REKLAMA

Chucky - serialowy requel "Laleczki Chucky"

Jak już wiemy z najnowszego "Krzyku", requel to takie połączenie sequela z rebootem. Oznacza to, że w "Chuckym" prócz tytułowej zabawki, zobaczymy szereg nowych postaci. Tym razem w posiadanie morderczej lalki wchodzi Jake Webber. Nastolatek jest wyrzutkiem. W szkole trzyma się na uboczu, a rówieśnicy z kuzynem Juniorem i jego dziewczyną na czele wyśmiewają go na wszelkie możliwe sposoby. Każdy dzień to dla niego walka o godność i przetrwanie. A teraz pomoże mu w niej nowy nabytek z garażowej wyprzedaży.

Chucky - serial - Polsat Box Go

Jak to w requelach bywa, twórcy próbują dostosować swoją opowieść do wymogów współczesnej widowni. Musi być nowocześnie. Nie można już tak jak kiedyś epatować -izmami i -fobiami, nawet ubierając je w szaty czarnego humoru. Żyjemy w czasach politycznej poprawności. Chociaż twórcy filmów zawsze wykazywali się progresywnymi poglądami, to Mancini w serialu idzie jeszcze krok dalej. Wyraźnie podejmowane są tu tematy queerowe, a sam Chucky na pytanie, czy akceptuje swojego transseksualnego syna, odpowiada, że tak, w końcu laleczka o morderczym usposobieniu "nie jest potworem".

Chucky - między fanserwisem a oryginalną historią

Odmłodzenie danej serii w requelach nie może odbywać się kosztem motywów i zabiegów, za które fani pokochali dane tytuły. Z tego względu Chucky "pomaga" Jake'owi wyśmiewając, a potem próbując zabić każdego, kto ośmieli się chłopaka obrazić (a przy okazji mnóstwo innych osób). Serial musi się jednak rozkręcić. W pierwszych odcinkach mamy jedno morderstwo, ale nie jest to kolejny serialowy "Krzyk", gdzie dźgania nastolatków było jak na lekarstwo. Tutaj z każdym epizodem pada coraz więcej trupów, a laleczka zalewa ekran krwią z właściwą sobie pomysłowością.

Chucky - serial - Polsat Box Go

Na przestrzeni kolejnych odcinków Chucky wbija ofiarom strzykawki w pierś, zrzuca ich z wysokości, nabija ich twarze w sztućce w zmywarce, a nawet odcina im głowy w rytm Heads Will Roll. Oj tak, jest brutalnie i krwawo. Nie brakuje też rubasznego humoru, bo jak dobrze wiemy, dla laleczki morderstwo bez chwytliwego one-linera to nie morderstwo. Czasami tytułowy bohater językiem tnie głębiej niż naostrzonym kuchennym nożem. Dlatego w serialu dostajecie wszystko, za co pokochaliście oryginały. A nawet więcej.

Chucky w Polsat Box Go

REKLAMA

Mancini wie, że produkcja nie działałaby dobrze bez ukłonów w stronę fanów całej serii. Morderstwa nieraz nawiązują do tych popełnionych w filmach, a także pojawia się tu mnóstwo znanych twarzy. Chucky'emu w krwawej eskapadzie pomaga równie szalona jak zwykle Tiffany, swoje ciało wbrew swej woli oddaje mu Nica Pierce, a jego tropem rusza Andy Barclay. Twórca znalazł złoty środek między fanserwisem, a prowadzeniem oryginalnej historii.

Nie ma sensu, żebym dalej się produkował, bo teraz sami możecie sprawdzić jak to wygląda. Serial w końcu pojawił się na polskim VOD. Dwa odcinki można już zobaczyć na Polsat Box Go. Sięgnijcie po pierwszy, a kiedy Chucky zabije kogoś poprzez obrzyganie go alkoholem, będziecie wiedzieć, czy jest to produkcja dla was.

"Chucky'ego" obejrzycie na Polsat Box Go.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA