REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Fajne seriale dla nastolatków na Netflixie. Oto najlepsze hity dla młodzieży [TOP 10]

Jakie seriale dla nastolatków i młodzieży na Netflix Polska są fajne i warte obejrzenia? Oto zestawienie najlepszych produkcji, po które warto sięgnąć. Tym jarają się twoje dzieciaki, kiedy nie śpią po nocach.

netflix seriale sabrina
REKLAMA

Na Netfliksie każdy znajdzie coś dla siebie. Bogata oferta skierowana jest nie tylko do dorosłych, ale także młodzieży, nastolatków i dzieci. Jakie są najlepsze seriale dla nastolatków dostępne na Netfliksie? Lista jest długa, jednak wybraliśmy dla was same perełki, którym nie oprze się żaden młody widz.

REKLAMA

Jakie są fajne seriale dla młodzieży na Netflix Polska?

Naprzeciw oczekiwaniom młodzieży wychodzi Netflix z bogatą ofertą seriali i filmów dla nastolatków. Młodzieżowe seriale to nie tylko nudne produkcje poruszające problematykę młodych dorosłych, ale także zabawne, pełne akcji, a zarazem edukujące pozycje. Dzięki ofercie Netfliksa każdy nastolatek znajdzie świetny serial, który pozwoli mu się zrelaksować i oderwać od codzienności. Oto top 10 seriali dla nastolatków na Netfliksie!

Serial zadebiutował w 2016 roku i od razu zdobył rzeszę fanów, szczególnie wśród nastolatków. Lata 80., prowincjonalne miasteczko w Stanach Zjednoczonych i tajemnicze zniknięcie dwunastolatka, które zapoczątkowało serię niecodziennych zdarzeń. Podczas poszukiwań chłopaka jego najlepsi przyjaciele znajdują podejrzaną dziewczynę, Jedenastkę, która zdaje się mieć informację na temat losów zaginionego. Z biegiem odcinków mieszkańcy Hawkins odkrywają mroczną prawdę o eksperymentach rządowych i tajemniczej sile, która coraz bardziej wpływa na życie miasteczka. "Stranger Things" pokochały miliony, a szczególnie nastolatkowie, dla których to jedna z najlepszych produkcji Netflixa. Już w 2022 premiera czwartej części sagi

Serial znajdziesz tu

Stranger Things - serial dla nastolatków, które lubią się bać

Edukacja seksualna to wciąż temat tabu, który wzbudza wstyd i zażenowanie zarówno wśród rodziców, jak i dzieci. Czy tak samo jest w brytyjskim serialu dla nastolatków produkcji Netflixa? Nic podobnego! Nastoletni Otis pomaga swoim rówieśnikom i rozwiązuje ich problemy, wykorzystując przy tym wiedzę zdobytą od swojej mamy, seksuolożki. Niedługo razem z Maeve zakładają klinikę w szkolnej toalecie, gdzie za drobną opłatą pomagają odpowiedzieć na trudne, dotyczące seksualności pytania młodych ludzi. Niezwykle zabawny serial, który bawiąc, przemyca nieco podstawowej wiedzy o seksualności. 

Tu znajdziesz Sex Education. 

Serial dla nastolatków łączący zarówno wątki kryminalne, surrealistyczne, jak i romantyczne. Produkcja jest oparta na serii komiksów wydawanych przez Archie Comics, a jej debiut miał miejsce w 2017 roku. To historia małomiasteczkowych tajemnic i historii, skrywanych przez całe pokolenia. W pierwszym sezonie po tragicznej śmierci szkolnego kolegi wszyscy próbują wrócić do normalności, jednak jej niejasne okoliczności budzą coraz większe wątpliwości uczniów Riverdale. Archie, Betty, Veronica oraz Jughead próbując rozwiązać zagadkę tajemniczego zgonu kolegi, odkrywają inne, długo skrywane tajemnice, które na zawsze zmienią życie bohaterów. 

Serial tutaj

Wielokrotnie nagradzany serial nie tylko dla młodzieży, okrzyknięty jednym z najbardziej wciągających w ciągu ostatnich lat. Akcja "Domu z papieru" dzieje się w stolicy Hiszpanii, a fabuła tego netfliksowego fenomenu skupia się na napadzie i zdobyciu czegoś, co teoretycznie niezdobyte - narodowej mennicy. Grupa przypadkowych ludzi, którzy nie mają nic do stracenia, szybko zdaje sobie sprawę, że łączy ich coś więcej, a przyjaźnie i związki zawarte w obliczu śmierci, zmieniają ich życie na zawsze. Pełen akcji i humoru, nierzadko sporej dawki wzruszeń.

Tutaj znajdziesz Dom z papieru. 

Dom z papieru - serial dla Nastolatków, który wciągnie też rodziców

Pozostając w hiszpańskim klimacie, przedstawiamy serial dla młodzieży, który opowiada o losach nastolatków z bogatych rodzin. Dzięki stypendium do prywatnej szkoły trafiają nowi uczniowie, pochodzący z mniej zamożnych warstw społecznych. Od razu budzą zaciekawienie szkolnej elity, która pogrążona w żałobie, próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci swojej koleżanki. Nowi nie dają sobą pomiatać i biorą sprawy w swoje ręce. Czy dwa zupełnie inne światy wspólnie rozwiążą zagadkę morderstwa? A może uda im się nawet zaprzyjaźnić? Dodatkowym smaczkiem "Szkoły dla elity" jest obsada - możemy tu zobaczyć ulubionych aktorów z domu z papieru. 

Serial obejrzysz tu. 

"Trzynaście powodów" to serial dla nastolatków o nastolatkach. Powstał na podstawie książki Jaya Ashera i opowiada o problemach, z którymi borykają się młodzi ludzie, oraz pokazuje, jak zbyt późna pomoc i lekceważenie, może doprowadzić do tragedii. W szkole średniej samobójstwo popełnia nastolatka, która pozostawia po sobie nagrania magnetofonowe, wyjaśniające przyczyny tej decyzji. Nieoczekiwanie okazuje się, że na samobójstwo dziewczyny miały wpływ osoby z jej otoczenia, głównie ze szkoły, a skrywane tajemnice uczniów okazują się niezwykle trudne do zaakceptowania. 

Tutaj obejrzysz serial. 

Trzynaście powodów - serial o nastolatkach

7. Atypowy 

"Atypowy" opowiada o chłopaku ze spektrum autyzmu, który mimo trudności próbuje prowadzić samodzielne życie i być bardziej samodzielnym. Sam, główny bohater, próbuje wziąć życie w swoje ręce i z pomocą rodziny oraz przyjaciół udaje mu się dostać na studia, zdobyć pracę i nową miłość. Serial w zabawny i wzruszający sposób uwrażliwia na sprawy związane z zaburzeniami i uwrażliwia na problemy osób z autyzmem.

Atypowy obejrzysz tutaj

"Chilling Adventures of Sabrina" to kolejna pozycja z uniwersum Archie Comcis. Ten serial dla nastolatków produkcji Netflixa opowiada o przygodach młodej czarownicy Sabriny. Nastolatkę wychowują dwie ciotki wiedźmy, jednak nie łatwo jej prowadzić normalne życie pomiędzy licealnymi imprezami, a światem czarnych kotów, zaklęć i kultu Szatana. Sabrina postanawia wyjawić prawdę swoim przyjaciołom i żyć między światami. Pomimo trudności cała paczka angażuje się w magiczny świat i pomaga Sabrinie w jej podwójnym życiu. 

Tu znajdziesz serial. 

Chilling Adventures od Sabrina - serial dla nastolatków, które pokochały Riverdale

Brytyjski serial dla nastolatków o czarnym humorze. W "The End of the F***king World" nastoletni James wierzy, że jest psychopatą i postanawia, że popełni morderstwo. Do miasteczka przeprowadza się Alice - zbuntowana nastolatka, która ma dosyć rodziny. Bohaterowie razem uciekają, a James szuka okazji, aby to dziewczyna stała się jego ofiarą. Niezwykle zabawny serial, który spodoba się każdemu nastolatkowi. 

Serial obejrzysz tutaj.

10. Wiedźmin 

Niewątpliwie ulubieniec ostatnich miesięcy. Po tym jak historia wiedźmina zyskała popularność nie tylko w tradycyjnej, książkowej formie, ale także tej w formie gry, Netflix wyszedł naprzeciw oczekiwaniom i stworzył serial, który wzbudził jednak wiele kontrowersji. Historia, oparta na Sadze, opowiada o losach zabójcy potworów Geralta z Rivi, którego przeznaczenie łączy z Ciri, księżniczką podbitej Cintry. I choć serialowi zarzuca się brak logiki, źle napisane postaci i miejscami średnie aktorstwo - to jeden z najgłośniejszych tytułów platformy i pozycja, o którą każdy przynajmniej raz powinien się pokłócić ze znajomymi.

Tutaj znajdziesz serial.

REKLAMA

Seriale dla młodzieży

Seriale dla nastolatków to nie tylko nudne i wzruszające pozycje, ale też pełne akcji dramaty. Najlepsze seriale dla nastolatków na Netflixie pobudzają do refleksji i sprawiają, że nawet ci nieco starsi czują ciekawość. Niewątpliwie bogata oferta Netflixa pozwala znaleźć coś dla każdego - nawet najbardziej wymagającego nastolatka. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA