1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

"Morbius" nie trafi do kin w styczniu. Premiera przełożona po raz siódmy. Co się dzieje?

Premiera "Morbiusa" przełożona po raz siódmy! Wydawać by się mogło, że film studia Sony ostatecznie trafi do kin w styczniu 2022 roku - nic z tego, poczekamy sobie na niego jeszcze kilka miesięcy. Co ciekawe, decyzja studia tym razem nie jest podyktowana wyłącznie kwestią pandemii.

morbius premiera marvel film jared leto kiedy

"Morbius" studia Sony pierwotnie miał trafić do kin pod koniec lipca 2020 roku. Od tamtej pory premierę przesuwano w sumie siedmiokrotnie - teraz przeniesiono ją ze stycznia na 1 kwietnia 2022 roku. Oznacza to, że na nowy obraz z Jaredem Leto w roli głównej poczekamy sobie jeszcze kwartał. Decyzja studia ma, rzecz jasna, charakter globalny.

Wcześniej "Morbius" był jedną z ofiar pandemii, jednak tym razem zagraniczne media sugerują, że powodem jest w istocie sukces filmu "Spider-Man: Bez drogi do domu", który kontynuuje podbój box office. Producenci nie chcą zabierać ekranów i widowni filmowi, który w najbliższych tygodniach wciąż jeszcze będzie solidnie zarabiał. Przypominamy, że dotychczas obraz Jona Wattsa zebrał 1 mld 370 mln dolarów.

Morbius: premiera filmu przesunięta.

Morbius - zwiastun

Wiemy już, że czas trwania filmu wynosi 1 godzinę i 48 minut. To już kolejny po "Venomie 2" stosunkowo krótki komiksowy film od Sony. Osobiście podejrzewam, że redukcja zbędnego materiału mu się przysłuży.

O czym opowie "Morbius"? W oficjalnym opisie filmu możemy przeczytać, że jedna z najbardziej fascynujących i skonfliktowanych wewnętrznie postaci Marvela nareszcie pojawi się na dużym ekranie. Zdobywca Oscara Jared Leto wciela się w antybohatera Michaela Morbiusa, mężczyznę chorego na rzadką chorobę krwi i zdeterminowanego, by ocalić innych, których spotkał podobny los.

Doktor Morbius podejmuje desperackie ryzyko, które początkowo wydaje się być zakończone spektakularnym sukcesem. Ostatecznie jednak coś wyzwala mrok w Morbiusie, przekształcając go "z uzdrowiciela w łowcę". Wszyscy ci, którzy kojarzą tę postać z materiałów źródłowych, wiedzą, że był on wampirem, jednym z antagonistów Spider-Mana.

Morbius: premiera filmu odbędzie się 1 kwietnia 2022. Albo i nie.