REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Krzyk powraca ze starą obsadą i nowym nożownikiem. Jest zwiastun

"Nie jest to reboot, nie jest to remake, to zupełnie nowy film" – powiedziała w wywiadzie Courteney Cox, która oprócz bycia Monicą w "Przyjaciołach", czasem uciekała przed zamaskowanym świrem w "Krzyku". W kolejnej części filmu o zaskakującym tytule "Krzyk" to ona będzie drapieżcą, ale nie takim dosłownym.

krzyk 2022 horror zwiastun
REKLAMA

20 grudnia minie 25 lat od premiery pierwszego "Krzyku" Wesa Cravena. Seria odświeżyła lekko już spróchniały podgatunek slasherów, była sukcesem kasowym i miała ogromny wpływ na kolejne horrory. Twórcy potrafili solidnie wystraszyć widzów, ale i podśmiewali się lekko z konwencji. Zostało to później doskonale rozwiniętej w równie kultowej serii komedii "Straszny film".

REKLAMA

Do sieci właśnie trafił zwiastun piątej części "Krzyku", który będziemy mogli zobaczyć na początku przyszłego roku. Będzie kontynuacja z nowymi, ale i dobrze znanymi bohaterami. Będą pomagać schwytać zabójcę, który znów lata z nożem po osiedlu i ma na sobie ikoniczną maskę – Ghostfacem.

Krzyk 2022. Nowy Ghostface i stara gwardia: Neve Campbell, Courtney Cox i David Arquette

Z opisu filmu wynika, że po 25 latach w mieścinie Woodsboro zaczyna grasować nowy zabójca, który w charakterystycznym stroju morduje nastolatków. Chce w ten sposób "wskrzesić sekrety z zabójczej przeszłości miasta". Dzieciaki nie będą same, bo na ratunek rzucą im się zaprawieni w bojach bohaterowie.

Na ekranie zobaczymy Neve Campbell (Sidney Prescott), Courteney Cox (Gale Weathers) i Davida Arquette'a (Dewey Riley), których horroromaniacy pamiętają z poprzednich części. W ekipie zabrakło Drew Barrymore, która była w obsadzie jedynki, ale za długo się nie nagrała – jeśli wiecie, o co mi chodzi.

Oprócz nich pojawią się też młode twarze: Melissa Barrera ("Twoja na zawsze"), Kyle Gallner ("Udręczeni"), Mason Gooding ("Love, Victor"), Mikey Madison ("Pewnego razu... w Hollywood"), Dylan Minnette ("Trzynaście powodów"), Jenna Ortega ("Ty"), Jack Quaid ("The Boys"), Marley Shelton (grała też w "Krzyku 4" z 2011 roku), Jasmin Savoy Brown ("Pozostawieni") i Sonia Ammar.

Reżyserami nowego "Krzyku" są: Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett (obaj nakręcili udaną "Zabawę w pochowanego"). Producentem wykonawczym został scenarzysta pierwszego "Krzyku" Kevin Williamson. Z kolei za ten scariusz odpowiadają: James Vanderbilt ("Zabójczy rejs") i Guy Busick ("Castle Rock"). W oczekiwaniu na film, możemy obejrzeć serial "Krzyk".

REKLAMA
 class="wp-image-1812160"

Światowa premiera horroru "Krzyk" jest zaplanowana na 14 stycznia 2022 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA