1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Netflix

Andrzej Seweryn zagra drag queen w „Królowej”. Netflix ogłasza obsadę nowego polskiego serialu

królowa andrzej seweryn netflix
200 interakcji
dołącz do dyskusji

Netflix właśnie ogłosił obsadę nowego polskiego serialu. W „Królowej” poznamy historię emerytowanego krawca i drag queen, a w główną rolę wcieli się Andrzej Seweryn.

W marcu tego roku Netflix zapowiedział polską ofensywę. Okazało się, że w nadchodzących miesiącach otrzymamy łącznie kilkanaście rodzimych filmów i seriali. Parę z nich już za nami („Rojst '97”, „Sexify”), a inne dopiero w drodze. Jednym z tych nadchodzących tytułów jest „Królowa”, której obsadę platforma właśnie ogłosiła.

Serial będzie składał się z czterech odcinków. W główną rolę wcieli się Andrzej Seweryn. Zagra on Sylwestra, emerytowanego krawca, który wieczorami staje się drag queen imieniem Loretta.

Andrzej Seweryn zagra drag queen w polskim serialu Netfliksa

Sewerynowi na ekranie towarzyszyć będzie Maria Peszek. Wciela się ona w córkę Sylwestra, Wiolettę, która nigdy nie poznała swojego ojca. Pewnego dnia dowiaduje się, że cierpi na chorobę wymagającą przeszczepu nerki. Julia Chętnicka zagra natomiast jej córkę, Izabellę. 18-latka postanowi napisać do dziadka i poprosić o ratunek dla schorowanej matki.

Zgodnie z oficjalnym opisem serialu list od wnuczki zmusi Sylwestra do opuszczenia Paryża i powrotu do rodzinnej miejscowości, gdzie będzie musiał zmierzyć się z demonami przeszłości. Za kamerą serialu Netfliksa staje Łukasz Kośmicki. Twórca „Ukrytej gry” i współscenarzysta „Domu złego” tym razem opowiada o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie granice.

„Królowa” nie ma jeszcze wyznaczonej dokładnej daty premiery. Serial ma pojawić się na platformie Netflix w 2022 roku.