1. SPIDER'S WEB
 2. rozrywka
 3. Netflix

„The Witcher: Blood Origin” nabiera kształtów: poznaliśmy głównych bohaterów i wiemy, kto ich zagra

the witcher blood origin obsada postacie wiedźmin

Ekipa serialu „The Witcher: Blood Origin” lada moment wejdzie na plan. Choć szczegóły fabularne tego prequela pozostają owiane tajemnicą, w sieci regularnie pojawiają się nowe informacje rzucające światło na zarys tej nigdy nieopowiedzianej historii z uniwersum wiedźmina.

Zdjęcia do prequela „WiedźminaNetfliksa, czyli serialu „The Witcher: Blood Origin”, rozpoczną się w tym miesiącu, a etap preprodukcji wystartował już w maju. Nic dziwnego, że im bliżej realizacji materiału, tym więcej informacji o kształcie tej miniserii pojawia się w sieci. Do tej pory wiedzieliśmy na pewno, że limitowany serial będzie składał się z sześciu epizodów i pokaże wydarzenia, które doprowadziły do wielkiej katastrofy zwanej Konkiunkcją Sfer, w efekcie której połączyły się światy potworów, elfów i ludzi. Poznamy genezę wiedźminów i zobaczymy, jak stworzono pierwszego z nich. Całkiem niedawno pisaliśmy, że propozycję dużej roli w produkcji otrzymał Pierce Brosnan. Niestety, wygląda na to, że do podpisania kontraktu nie doszło. Jednakże niezawodny w kwestii informacji zza kulis wiedźmińskich produkcji serwis Redanian Intelligence w ostatnim czasie podrzucił opisy postaci, które zobaczymy w serialu i kilka nazwisk aktorów, którzy je sportretują. Rzućmy okiem (pamiętając przy tym, że imiona niektórych postaci mogą ulec zmianie; możliwe, że część z nich to kryptonimy wykorzystywane w trakcie castingu).

„The Witcher: Blood Origin”: obsada i opis postaci

Fjall „Stoneheart”

Fjall ma być członkiem klanu, który rywalizuje z klanem Eile (do tej bohaterki zaraz przejdziemy). Opisywany jako silny fizycznie, surowy i trzeźwy w ocenie sytuacji; kontrast dla bardziej eleganckiej i pełnej wdzięku Eile. Urodzony w klanie wojowników przysięgłych chronić króla, Fjall nosi w sobie ból po śmierci ukochanej osoby, która zginęła w walce, ratując go. Jest to głęboko ukryta rana, która nie pozwala mu zaznać spokoju i pogodzić z samym sobą i otaczającym go światem. Dążąc do odkupienia, Fjall będzie walczyć u boku zupełnie nieoczekiwanych sojuszników, wkraczając na ścieżkę zemsty. Wcieli się w niego irlandzki aktor, Laurence O’Fuarain. Będzie to jeden z głównych bohaterów.

the witcher blood origin obsada postacie wiedźmin

Eile „The Lark” Lithe

Eile to elfia wojowniczka wywodząca się z klanu używającego noży jako podstawowej broni. Pierwotne castingowe ogłoszenie opisywało ją jako „elitarną wojowniczkę pobłogosławioną głosem bogini, która opuściła swój klan i obowiązki strażniczki Królowej, by podążać za swoim sercem jako wędrowna muzyczka”. Rozmaite porachunki na Kontynencie zmuszą bohaterkę do powrotu na drogę ostrza w poszukiwaniu zemsty i odkupienia. W postać miała wcielić się Jodie Turner-Smith, której casting był szeroko komentowany przez internautów (odpowiedzialni za social media platformy pracownicy całkiem sprawnie gasili tych komentujących, których krytyka zahaczała o rasizm). Ostatecznie jednak, w związku z przesunięciem daty rozpoczęcia zdjęć i kolizją terminów, aktorka musiała zrezygnować z roli. Netflix nie ogłosił jeszcze oficjalnie zastępstwa, jednak Redanian Intelligence w związku z pogłoskami i powiązaniami z załogą produkcji podejrzewa angaż Sophii Monique Brown (która to spełnia zresztą konkretne wymogi castingowe: jest wykwalifikowaną piosenkarką i jest też, podobnie jak Turner-Smith, odpowiednio wysoka). Będzie to jedna z głównych postaci.

the witcher blood origin obsada postacie wiedźmin

Księżniczka Merwyn

Opisywana jako „kwiat, którego kolce zawierają truciznę, choć nikt tego nie dostrzega”. Inteligentna, bystra, ale skrywająca prawdziwe oblicze pod maską nieudolnej dziewczyny. W patriarchalnym świecie wychowana jako pionek, którego należy korzystnie wydać za mąż i szybko o nim zapomnieć. Nauczyła się wyglądać potulnie i pokornie, ukrywając umysł genialnego taktyka, czekając na odpowiedni moment, by nieoczekiwanie uderzyć. Występuje we wszystkich epizodach, jest jedną z kluczowych postaci.

Eredin Bréacc Glas

Doskonale znany graczom (w „Wiedźmin 3: Dziki Gon” był głównym antagonistą), odegrał też pewną rolę w sadze Andrzeja Sapkowskiego. Kojarzymy go jako króla Dzikiego Gonu, widmowej grupy jeźdźców, która – według przesądów – zwiastuje wojnę. W rzeczywistości Eredin jest elfem Aen Elle, dowódcą konnicy zwanej przez niego Czerwonymi jeźdźcami. Nie wiemy jednak, jakie jego oblicze ukażą twórcy serialu, którego akcja wyprzedza przecież powieść o dobre 1200 lat. Eredina zagra Jacob Collins-Levy (tymczasem w 2. sezonie „Wiedźmina” tę samą postać ma zagrać Sam Hazeldine).

the witcher blood origin obsada postacie wiedźmin

Główny Druid Balor

O tej postaci nie wiadomo zbyt wiele, poza tym, że Netflix chce w tej roli obsadzić aktora z doświadczeniem. To właśnie tę postać mogli sportretować Pierce Brosnan, Djimon Hounosou czy Hiroyuki Sandada. Ostatecznie jednak twórcy nie dogadali się z żadnym z wyżej wymienionych i wciąż nie wiemy, kto wcieli się w Balora, występującego we wszystkich sześciu epizodach.

„The Witcher: Blood Origin”: pozostali bohaterowie

 • Kaleb – starszy brat jednej z głównych postaci (najpewniej Fjalla), imponujący sprawnością fizyczną wojownik walczący toporami. Pojawi się w dwóch odcinkach. Jego zdjęcie (zresztą: z toporem w ręku), które opublikował showrunner serialu, znajdziecie pod listą.
 • Salliche – wszechstronnie utalentowany geniusz, swego rodzaju elficki Da Vinci. Zajmuje się eksperymentami badającymi granice magii, matematyki i nauki; pochłonięty swoimi obsesjami. Występuje w 5. odcinkach. Wiemy, że w castingu do roli udział wziął David Fawaz.
 • Eades – wysoki rangą dowódca, wywodzący się z rodziny wojskowej. Opisywany jako silny, zimny i wyrachowany, zdolny przybierać wiele różnych masek. Ukrywa swoich męskich kochanków przed sądem, obawiając się, że jego emocjonalne przywiązanie może być użyte przeciw niemu. Występuje w 5. epizodach.
 • Baalke – strateg, czarujący przywódca kupców (prawdopodobnie związany z Eadesem). Choć sam jest lojalny, obawia się o przyszłość swojego związku. Pojawia się w 3. odcinkach.
 • Atar – młody druid-nowicjusz. Nerwowy, ale lojalny. Po uratowaniu życia monarchy staje się obrońcą króla. Zobaczymy go w 4. epizodach.
 • Raskane – młoda wojowniczka o ponadprzeciętnych umiejętnościach, zaprawiona w boju, gotowa zaryzykować życie dla tych, których musi chronić. 2 odcinki.
 • Gwyn – genialna, bystra zabójczyni niskiego wzrostu. Upaja się rzezią, przemocą i chaosem. Lucy North brała udział w przesłuchaniu do tej roli.
 • Utharis – postać, którą porównuje się do Bronna z „Gry o tron”. Doświadczony wojownik, rozmowny i chętny, by sprzedać swoje usługi każdemu, kto zaoferuje najwyższą cenę.
 • Fabbri – wysoka, muskularna druidka, prawdopodobnie głucha (komunikuje się za pomocą języka migowego). Niebezpieczna, dowcipna i zachwycona jej nagłym dostępem do magii.
 • Z – mistyczny i ziemks
 • Kaali – żona młodego i wziętego geniusza (najpewniej Salliche'a), służąca członka rodziny królewskiej. Entuzjastyczna, urocza postać; miła, troskliwa i lojalna wobec męża i jego trudnej sytuacji.