1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Billy Porter czaruje jako Fab G, wróżka chrzestna w nowym „Kopciuszku”. Aktor wygląda oszałamiająco na nowych zdjęciach

kopciuszek amazon zdjęcia billy porter wróżka
495 interakcji
dołącz do dyskusji

Nowy „Kopciuszek” nie trafi do kin, jak pierwotnie planowano. Zrealizowany na zlecenie Sony film został przejęty przez Amazona i wyląduje od razu na platformie Prime. Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z produkcji: w końcu możemy zobaczyć, jak Billy Porter prezentuje się w roli Fab G, czyli wariacji na temat wróżki chrzestnej.

Kopciuszek” w najnowszej filmowej interpretacji początkowo miał trafić na duże ekrany w lipcu 2021 roku, ale odkąd okazało się, że ostatecznie jego premiera odbędzie się w Amazon Prime Video, debiut przesunięto na wrzesień. Powoli rozkręca się akcja promocyjna i do sieci trafiają zdjęcia z widowiska, które ma być musicalem opartym na kawałkach w stylu pop. Nieprzypadkowo zresztą do tytułowej roli zatrudniono Camilę Cabello, amerykańską piosenkarkę i autorkę tekstów. Reżyserowany przez Kay Cannon obraz ma być świeżym i odważnym spojrzeniem na tradycyjną historię znaną z popularnej baśni, choć główny wątek nie będzie zanadto różnił się od oryginału. Według opisu fabuły główna bohaterka to młoda kobieta, której marzenia wykraczają dalece poza jej możliwości, ale z pomocą Fab G będzie w stanie je spełnić i wytrwać w dążeniu do celu.

Na nowych fotkach widzimy między innymi Billy'ego Portera (znanego m.in. z serialu „Pose”), który wcielił się w Fab G: wariację na temat znanej z materiału źródłowego wróżki chrzestnej. Aktor przed rozpoczęciem prac na planie zapewnił, że postara się odegrać swoją postać jak najbardziej agenderowo.

Billy Porter słynie z mocnych galowych wejść i spektakularnych kreacji na czerwonych dywanach. Ten zaskakujący casting może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Reżyserka i scenarzystka napisała zresztą nową wersję wróżki specjalnie z myślą o Porterze, którego od początku widziała w roli zmodernizowanej wersji tej postaci. Znany z barwnego i ekstrawaganckiego image'u Porter może świetnie wpasować się w odpowiedzialną między innymi za zachwycające wizualne metamorfozy i odzieżowe kreacje wróżkę:

Zgodnie z przewidywaniami w sieci pojawiają się już pierwsze reakcje niezadowolonej z takiej inkarnacji wróżki części internautów. Choć casting znany jest już od 2019 roku, dopiero pierwsze zdjęcie Portera w roli uzmysłowiło wielu komentującym, że twórcy mieli na tę postać dość nieszablonowy pomysł. Biorąc pod uwagę, że to kolejna z wielu wersji postaci (które i tak w większości przypadków odbiegały od materiału źródłowego), warto wziąć pod uwagę rzecz dość oczywistą. Mianowicie: nowe pomysły, reinterpretacje i odświeżające nieco już skostniałą historię zabiegi mogą sprawić, że zamiast kolejnego nudnego i odtwórczego remake'u otrzymamy coś intrygującego i zaskakującego. Znanego i odmiennego zarazem. I to jest bardzo w porządku.

Na pozostałych zdjęciach widzimy też Cabello w roli Kopciuszka i Nicka Galitzine, który wciela się w Księcia:

W obsadzie filmu znaleźli się też m.in. Idina Menzel, Minnie Driver i Pierce Brosnan.