Muzyka  /  Artykuł

Nowy PRO8L3M i nie tylko. Sprawdzamy premiery muzyczne tygodnia

Picture of the author

Kolejny tydzień marca może i nie przyniósł wielu muzycznych premier, ale za to przyniósł kilka zasługujących na szczególną uwagę.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Premiery muzyczne tygodnia:

Dry Cleaning – New Long Leg

Debiutancki album zespołu z Londynu dla tych, którym w życiu brakuje świeżej, gitarowej muzyki. Najbardziej zachwyca głos wokalistki Florence Shaw snującej przez cały album swoje posępne narracje.

Sarah Chernoff – Transitions

EP-ka pochodzącej z Los Angeles Sarah Chernoff emanuje wielkim spokojem. To kilka kojących piosenek, w których idealnie wybrzmiewa delikatny wokal artystki. Liczę na to, że w przyszłości usłyszę od niej jeszcze więcej.

Facta – Blush

Jeśli nie macie jeszcze dość oszczędnej w środkach muzyki, sprawdźcie nowe wydawnictwo artysty ukrywającego się pod pseudonimem Facta. Pochodzący z Wielkiej Brytanii muzyk oddaje pierwszy głos melodiom, a w tle jego kompozycji tli się od elektronicznych przeszkadzajek i chwytliwych sampli.

PRO8L3M – Fight Club

O „Fight Clubie” pisałam więcej w notce z dnia premiery (m.in. o tym, że doceniam literacko-filmowe nawiązania). Obszerna lista gości na albumie owszem, robi wrażenie, ale być może właśnie przez tę wielość muzycznych głosów brakuje mi na krążku większej spójności czy konceptu.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst