REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Netflix
  4. Uncategorized
  5. Filmy

Obejrzymy dwa sequele „Na noże”. Netflix chce za nie zapłacić prawie pół miliarda dolarów

Wyreżyserowany przez Riana Johnsona film „Na noże” otrzyma dwa sequele, w których wystąpi Daniel Craig. Walkę o prawa do produkcji stoczyły Netflix, Apple i Amazon. Zwycięsko z potyczki wyszedł największy serwis VOD, bo rzucił na stół ofertę opiewającą na 450 mln dol.

Na noże: Netflix chce zapłacić 450 mln dol. za prawa do sequeli filmu
REKLAMA
REKLAMA

Wojny streamingowe z każdym rokiem stają się bardziej zażarte i wymagają od każdej z platform coraz większej liczby mocnych nowości. Czasem walka między poszczególnymi korporacjami staje się zresztą bardzo bezpośrednia, gdy zaczynają rywalizować o prawa do konkretnego tytułu, marki czy filmowej serii. Tak było również w przypadku sequeli do filmu „Na noże”, o które starały się Netflix, Apple i Amazon.

Produkcja w reżyserii Riana Johnsona okazała się bardzo kasowym hitem, bo przy budżecie w wysokości 40 mln dol. zarobiła w światowym box office ponad 311 mln dol. A ponieważ powstała na mocy umowy opiewającej na pojedynczy film, to posiadający prawa do marki Rian Johnson i Ram Bergman mogli negocjować z kimkolwiek mieli ochotę. Jak podaje portal Deadline, finalnie wybrali najwyższą z zaproponowanych ofert.

Netflix zaoferował 450 mln dol. za prawa do dystrybucji „Knives Out 2” i „Knives Out 3”. Obie części wyreżyseruje Rian Johnson, a Daniel Craig powróci do roli detektywa.

Nie dysponujemy jeszcze potwierdzeniem, czy umowa między obiema stronami została oficjalnie podpisana. Variety twierdzi, że tak. A według Deadline ten moment jest już blisko. Z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa możemy jednak stwierdzić, że sequele „Na noże” będą dostępne premierowo w streamingu. Netflix nie ujawnił póki co, czy planuje dodatkową dystrybucję kinową. Robił to w przeszłości przy okazji wybranych hitów, ale w obecnej sytuacji pandemicznej trudno cokolwiek na ten temat wyrokować.

Daniel Craig w oryginalnym „Knives Out” wcielał się w postać inteligentnego choć nieco flegmatycznego detektywa Benoita Blanca. Produkcja silnie inspirowała się klasycznymi kryminałami Agathy Christie, a sam Craig był zdecydowanie najmocniejszym punktem filmu. Kolejne części serii zapewne opowiedzą o innych prowadzonych przez niego sprawach.

REKLAMA

Nie wiadomo, kiedy dwa sequele „Na noże” trafią na VOD.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA