1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Creed po raz trzeci wejdzie na ring. Poznaliśmy datę premiery i reżysera nowej części

Kiedy premiera Creed 3? Reżyserem został aktor Michael B. Jordan

O tym, że trzecia część serii „Creed” powstanie, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Nie wiedzieliśmy jednak, kto ją wyreżyseruje. Propozycję nie do odrzucenia zaakceptował aktor, który wciela się w tytułową postać – Michael B. Jordan.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„Creed” jest spin-offem kultowej serii filmów „Rocky”. Jego głównym bohaterem jest syn Apollo Creeda – Adonis. Poszedł w ślady ojca i również został bokserem. W pierwszej części zdobył tytuł mistrza świata, w drugiej  obronił pas w walce z synem zabójcy swojego ojca, Ivana Drago. Fabuła trzeciej części na razie nie jest znana.

Wyreżyseruje ją aktor, który odgrywa rolę Adonisa Creeda – Michael B. Jordan. To wielka odpowiedzialność, więc na podjęcie przez niego decyzji czekaliśmy kilka miesięcy.

Zawsze aspirowałem do bycia reżyserem, ale czekałem na swój czas. „Creed III” to właśnie ten moment. Czas w moim życiu, kiedy lepiej zrozumiałem kim jestem, dojrzałem osobiście i uczyłem się od najlepszych jak Ryan Coogler (reżyser pierwszej części – red.), a ostatnio Denzel Washington (w powstającej biografii Michaela Jordana „Journal For Jordan” - red.) i innych topowych reżyserów, których szanuję. Wszystko to przygotowało mnie do tego. Ta franczyza, a zwłaszcza seria „Creed III”, są dla mnie głęboko osobiste. Nie mogę się doczekać, by podzielić się następnym rozdziałem historii Adonisa Creeda z niesamowicie odpowiedzialną rolą reżysera i głównego bohatera — powiedział portalowi Deadline.

Michael B. Jordan zadebiutuje jako reżyser w przyszłoroczne Święto Dziękczynienia. Scenariusz do „Creeda III” piszą Keenan Coogler i Zach Baylin.  Ryan Coogler został producentem, a na ekranie zobaczymy ponownie Tessę Thompson i Phylicię Rasha. Nie wiadomo, czy Sylvester Stallone powróci by raz jeszcze zagrać postać Rocky’ego Balboa.

Światowa premiera filmu „Creed III” została zaplanowana na 23 listopada 2022 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.