REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Uncategorized
  4. Muzyka

Brodka zapowiada nową płytę. Zobacz niepokojący klip do piosenki „Game Change”

Na Instagramowym profilu Brodki pojawiło się wczoraj zdjęcie ślubne stylizowane na lata 80. U boku piosenkarki widzimy rapera Quebonafide. Fani obojga muzyków, którzy nakręcili się na wspólny kawałek, mogą się poczuć jednak nowym teledyskiem lekko rozczarowani.

Nowy teledysk Brodki do piosenki Game Change. Śpiewa z Quebonafide?
REKLAMA
REKLAMA

W środę, 3 marca, miała miejsce nowego klipu do piosenki Brodki pt. Game Change. Dystopijny teledysk kręcony m.in. w Pałacu Kultury jest krytyką współczesnego świata – z konsumpcjonizmem i patriarchatem na czele. Główną rolę zagrała w nim Monika Brodka. Jest ubrana w przyduży garnitur. Przesłanie klipu wyjaśniła sama piosenkarka w informacji prasowej.

Pomysł na klip zainspirowała historia albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins). Kobiet, które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci — tłumaczy Brodka.

Co w takim razie z Quebonafide? Pojawia się w klipie, ale nie na wokalu, tylko na wspomnianym zdjęciu, które główna bohaterka trzyma w mieszkaniu. Z informacji prasowej wynika, że mąż, w którego rolę wcielił się znany z metamorfoz raper, nie żyje. To punkt wyjścia historii opowiedzianej na nadchodzącej konceptualnej płyty wokalistki.

W brutalistycznym mieście „BRUT” mieszka kobieta, która po śmierci męża przejmuje jego rolę. Jedynym atrybutem jej kobiecości jest gorset. Z innymi kobietami porozumiewa się za pomocą tańca i dziwnych tików, tworzą razem niepowtarzalny gang. Ta historia, choć abstrakcyjna, jest w pewnym sensie odniesieniem do obecnej sytuacji kobiet w Polsce — podkreśla.

REKLAMA

Czy na płycie znajdzie się wspólna piosenki Brodki i Quebo z prawdziwego zdarzenia? Przekonamy się wkrótce. Premiera płyty „BRUT” zaplanowana jest na wiosnę tego roku.

*Zdjęcie główne: kadr z teledysku Game Change / YouTube

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA