REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Stephen King i J.J. Abrams szykują antologię horroru. „Mówimy o rzeczach, które są naprawdę straszne”

Współpraca z firmą producencką J.J. Abramsa weszła Stephenowi Kingowi w nawyk. Aktualnie szykują dla użytkowników Apple TV+ miniserial na podstawie „Historii Lisey”. Pisarz zdradził jednak, że być może połączą też siły przy serialowej antologii horroru.

stephen king jj abrams antologia horroru
REKLAMA
110 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Stephen King regularnie dostarcza nam nowych koszmarów, a jego proza od dekad stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla hollywoodzkich twórców. Tyle co skończyła się emisja serialowego „Bastionu”, a my otrzymaliśmy informacje o dwóch nadchodzących projektach na podstawie książek mistrza grozy. Paramount szykuje nową wersję „Uciekiniera” (pierwsza adaptacja pojawiła się w 1987 roku) z Edgarem Wrightem na stołku reżysera, a Apple TV+ przenosi na mały ekran „Historię Lisey”. Podczas panelu poświęconego drugiej produkcji autor wyjawił, że to wciąż nie wszystko, czego w niedalekiej przyszłości mogą oczekiwać jego fani.

Pisarz bierze aktywny udział w powstawaniu „Historii Lisey”.

Każdy odcinek będzie opierał się na scenariuszu jego autorstwa. Od strony producenckiej projektem zajmuje się natomiast Bad Robot Productions, czyli firma J.J. Abramsa. King już z nią pracował przy serialu „11.22.63” i dwóch sezonach „Castle Rock”. I jak donosi The Wrap, ta współpraca przypadła mu do gustu:

Czuję kreatywną więź z J.J. Abramsem, która nawiązaliśmy jeszcze w czasach „Zagubionych”, kiedy Entertainment Weekly nas skontaktowała i mieliśmy rozmawiać o serialu. Część z nas poszła potem zobaczyć jakiś straszny film i od tamtej pory mam stały kontakt z Abramsem — powiedział King podczas panelu poświęconego „Historii Lisey”.

Panowie już myślą więc nad kolejnym projektem.

Tym razem miałaby to być serialowa antologia horroru.

Dużo rozmawiamy z J.J. Abramsem na temat potencjalnej antologii małych horrorów. Naprawdę nas to kręci i mówimy o rzeczach, które są naprawdę, ale to naprawdę straszne — zdradził King.

REKLAMA

Projekt na razie jest jedynie w sferze planów. Ale biorąc pod uwagę status obu twórców, na pewno szybko zainteresuje się nim jakaś stacja telewizyjna bądź platforma streamingowa i nie będziemy musieli długo czekać na dalsze szczegóły.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA