REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Nie żyje Judyta Turan, aktorka znana z teatru i „M jak miłość”

W wieku 37 lat zmarła Judyta Turan, aktorka teatralna i telewizyjna. Chorowała na raka piersi.

nie zyje judyta turan aktorka znana z seriali jak m jak milosc klan
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Judyta Turan, znana także jako Judy Turan, ukończyła Warszawską Szkołę Filmową, studiowała także w Actors Temple w Londynie. Jej sceniczny debiut miał miejsce w 1999 roku na deskach Teatru Druga Strefa w Warszawie w sztuce „Szukam”. Widzowie mogli podziwiać także jej kolejne role w spektaklach „Czerwone komety”, „Mieszczanin Szlachcicem”, „Chopin Cztery” czy „Nie płacz Penelopo”.

Oprócz tego Judyta Turan dała się też poznać szerokiej publiczności telewizyjnej. Jej pierwsza praca w tym medium to serial „Klan”. Następnie przyszły większe bądź mniejsze role w takich produkcjach jak „Barwy szczęścia, „Pitbull”, „M jak miłość” czy „Diagnoza”.

W maju 2018 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. W sierpniu 2019 rozpoczęła się zbiórka pieniędzy w serwisie siepomaga.pl na jej leczenie.

Judyta Turan zmarła 12 lutego 2021 roku, opuszczając tym samym dwie małe córeczki - Emmę i Gretę.

REKLAMA

Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!" - możemy przeczytać w opublikowanym przez Związek Artystów Scen Polskich wpisie na Facebooku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA