1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Legendarny festiwal nie odbędzie się drugi rok z rzędu z powodu pandemii. Glastonbury 2021 odwołany

glastonbury 2021 odwolany pandemia koronawirus

W zeszłym roku Glastonbury, jak większość innych imprez masowych, nie odbył się. Powodem była oczywiście pandemia. A jak wiemy, koronawirus nie odpuszcza. Organizatorzy legendarnego festiwalu postanowili więc, drugi raz z rzędu odwołać wydarzenie. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W zeszłym roku regularnie pojawiały się doniesienia o odwołaniu kolejnych imprez masowych z powodu pandemii. Z obawy przed koronawirusem i z racji wprowadzanych obostrzeń nie odbyły się największe światowe festiwale muzyczne. Musieliśmy się przyzwyczaić do siedzenia w domu i utrzymywania dystansu społecznego. 2021 rok miał być już inny. Niestety COVID-19 nie odpuszcza i wszystko zaczyna się od początku.

Glastonbury Festival 2021 odwołany

Legendarny brytyjski festiwal Glastonbury odbywał się regularnie od 1970 roku. Co kilka lat organizatorzy robili przerwę, aby mieszkańcy miejscowości, w której gości mogli nieco odpocząć. Ostatnia z nich miała miejsce w 2018 roku, potem impreza doszła do skutku z Miley Cyrus, The Killers, The Cure czy Kylie Minogue w line-upie. W następnym roku zaatakował koronawirus i fani muzyki musieli obejść się smakiem. Teraz znowu przychodzi im pogodzić się z nieprzejednaną rzeczywistością.

Organizatorzy jednego z największych na świecie festiwali poinformowali w mediach społecznościowych, że Glastonbury 2021 z racji trwającej pandemii nie odbędzie się. W poście na Twitterze czytamy:

Z wielkim żalem musimy ogłosić, że tegoroczna edycja Glastonbury Festival się nie odbędzie i będzie to kolejny, wymuszony na nas rok przerwy. Zakupione bilety będą uznawane w przyszłym roku.

Co z innymi imprezami?

Tegoroczy Glastonbury Festival miał odbyć się pod koniec czerwca, tradycyjnie nieopodal Pilton w angielskim hrabstwie Somerset. Tak się jednak nie stanie. A skoro organizatorzy legendarnego wydarzenia na kilka miesięcy przed jego rozpoczęciem podjęli taką decyzję, rodzi się pytanie o losy innych, podobnych imprez masowych.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.