Gry  /  News

Mało wam steampunkowego świata gry „Frostpunk”? Twórcy szykują planszową adaptację produkcji polskiego studia

Picture of the author

Jeśli godziny budowania miasta, a później jego zarządzania w postapokaliptycznym świecie „Frostpunka” macie już za sobą, to szykujcie portfele. Właśnie ruszyła kampania crowdfundingowa, która pozwoli stworzyć planszową adaptację popularnej gry polskiego studia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Skromna gra polskiego studia podbiła serca użytkowników PC i konsol na całym świecie. Klucz do sukcesu „Frostpunka” kryje się w niestandardowym połączeniu mechaniki gier strategicznych, tytułów polegających na budowie miast z możliwością sterowania społeczeństwem i stempunkowej estetyki. Zadaniem gracza jest zbudowanie miasta w pobliżu dającego ciepło generatora, ustanowienie obowiązujących w nim praw i znalezienie sposobu na pozyskiwanie potrzebnych surowców.

Frostpunk: The Board Game” — rusza kampania na Kickstarterze

Teraz czekają nas podobne emocje, tym razem w ramach rozrywki przy planszowej adaptacji produkcji 11 bit studios. „Frostpunk: The Board Game” zostało zaprojektowane przez niezależnego autora Adama Kwapińskiego. Zgodnie z zapowiedziami przed weteranami tytułu stanie wiele nowych wyzwań, a nieznający pierwowzoru będą mogli cieszyć się z samodzielnej rozgrywki. Dlatego kampanię crowdfundingową może z czystym sumieniem wspomóc każdy.

Ta właśnie ruszyła na Kickstarterze. Od dzisiaj można wesprzeć Glass Cannon Unplugged i 11 bit studios w pracach nad planszówką, w której gracze (pojedynczo lub do czterech osób) będą mogli wcielić się w liderów ocalałych podczas apokalipsy kolonii i opracować strategię, która pozwoli im przetrwać.

Frostpunk: The Board Game

W ramach kampanii, prócz samej planszówki powstanie również specjalna aplikacja, która pozwoli oddalonym od siebie graczom na rozgrywkę we wspólnym środowisku.

Koncept aplikacji jest unikalny i rewolucyjny w przestrzenii gier planszowych. Kickstarter to miejsce do spełniania marzeń, więc osiągnijmy ten cel razem i zobaczymy, co magicznego uda nam się zrobić — mówi Jakub Wiśniewski, CEO tworzącego grę studia Glass Cannon Unplugged.

„Frostpunk: The Board Game” kluczowe elementy:

  • Podział ról ułatwia naukę zasad, co pozwala nowicjuszom szybciej cieszyć się grą
  • Innowacyjne mechaniki ogrzewania i wieży na kostki w formie Generatora, która posiada dedykowany system chwytania kostek co przekłada się na zarządzanie ryzykiem w grze
  • Mechanika zatrudniania pracowników: podwładni chorują, głodują oraz stawiają wymagania etyczne i społeczne
  • Oparta na narracji mechanika kart Zmierzchu, pozwalająca kierować społeczeństwem z pomocą Praw i Technologii
  • Fascynująca mieszanka śnieżnej apokalipsy i steampunkowego świata, którą można odkrywać podczas wypraw na mroźne pustkowia
  • Aplikacja towarzysząca umożliwiająca wspólną rozgrywkę na odległość.

Kampanię „Frostpunk: The Board Game” możecie wesprzeć na Kickstarterze.