REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Zacznijcie się bać, bo „Karen” już po was idzie. Gwiazda „Orange Is The New Black” zagra amerykańską Grażynę

Jeśli mieliście kiedykolwiek do czynienia z typową Grażyną, to wiecie jak traumatyczne może być takie spotkanie. Coke Daniels postanowił opowiedzieć o jej amerykańskim odpowiedniku w thrillerze „Karen”.

karen film thriller o grazynie
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o trendach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Według Słownika Slangu Miejskiego imię Grażyna funkcjonuje w zbiorowej świadomości jako określenie stereotypowej Polki w średnim wieku, która nie grzeszy inteligencją i jest uosobieniem wiochy, obciachu, zaściankowości i cebulactwa. Jej odpowiedniczką w Stanach Zjednoczonych jest Karen. Oba imiona symbolizują osoby, które są nieświadome swoich wad i uprzykrzają życie innym, czując się paniami świata.

Figura zarówno Grażyny jak i Karen zdominowała w tym roku przestrzeń internetu.

Media społecznościowe zalały memy, w których wytykano im ich obciachowy sposób myślenia. Tylko czy jest się z czego śmiać? Czy to jednak nie jest powód do strachu? Takie osoby mogą nas bawić, kiedy patrzymy na nie z perspektywy użytkownika sieci, ale kiedy spotkamy się z nimi w prawdziwym życiu... no cóż, nie jest tak różowo. Z takiego właśnie założenia wyszli twórcy nadchodzącego thrillera.

Jak podaje portal TMZ, „Karen” ma opowiadać o typowej... Karen, czyli białej, uprzywilejowanej kobiecie o rasistowskich poglądach. Kiedy w jej sąsiedztwie pojawia się czarnoskóra rodzina, w dodatku zwolennicy ruchu Black Lives Matter, zamierza zamienić ich życie w piekło. Jak można się spodziewać, powtarzanie „OK boomer” nie sprawi, że zawróci z raz obranej drogi.

W tytułową rolę wcieli się aktorka znana z „Orange Is The New Black”.

Tak, będzie to Taryn Manning, czyli serialowa Tiffany, znana również jako Pennsatucky. Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiada natomiast Coke Daniels. Jak sam twierdzi, chciałby pokazać widzom ciekawe spojrzenie na sprawiedliwość i relacje rasowe we współczesnych Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

Zgodnie z informacjami podanymi na IMDB, „Karen” jest aktualnie w preprodukcji. Jeśli wierzyć dacie podanej w serwisie, jego światowa premiera odbędzie się 7 lutego 2021 roku.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA