REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Netflix udostępnił oficjalny zwiastun „Przeklętej”. Serial fantasy zadebiutuje na platformie 17 lipca

Już niedługo zadebiutuje serial na podstawie książki Thomasa Wheelera z ilustracjami Franka Millera, „Przeklęta”. Tymczasem Netflix udostępnił zwiastun utrzymanej w klimatach arturiańskich legend produkcji. 

Przeklęta netflix trailer
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nie tak dawno temu mogliśmy nacieszyć oczy teaserem „Przeklętej” i poznaliśmy jednocześnie datę premiery serialu. Teraz w sieci zadebiutował pełnoprawny, oficjalny zwiastun produkcji na podstawie bestsellera Thomasa Wheelera opatrzonego ilustracjami w wykonaniu znanego miłośnikom komiksu Franka Millera.

Przeklęta - zwiastun:

„Przeklęta” to opowieść o dojrzewaniu, utrzymana w klimatach fantasy.

Jak czytamy w oficjalnym opisie produkcji:

„Przeklęta”, serial na podstawie powieści z listy bestsellerów magazynu New York Times, jest nową wersją legendy arturiańskiej opowiedzianą z perspektywy Nimue, młodej kobiety z tajemniczymi zdolnościami, której przeznaczeniem jest zostać potężną (i tragiczną) Panią Jeziora. Po śmierci swojej matki Nimue zyskuje nieoczekiwaną pomoc ze strony Artura, skromnego najemnika, z którym wyrusza na misję znalezienia Merlina i dostarczenia mu starożytnego miecza. Podczas swojej podróży Nimue staje się symbolem odwagi i rebelii przeciwko przerażającym Czerwonym Paladynom i dowodzącym nimi królem Utherem.

Według zapowiedzi w serialu będziemy mieli do czynienia z zagadnieniami bliskimi współczesnemu widzowi. Nie zabraknie więc wątków dotyczących destrukcji środowiska naturalnego, terroru religijnego, bezsensu wojny i znajdywania odwagi, by pociągnąć innych do walki z niemożliwym do pokonania wrogiem.

„Przeklęta” składa się z 10 godzinnych odcinków.

Showrunnerem serialu jest sam Thomas Wheeler. Autor razem z Frankiem Millerem był też producentem wykonawczym. Można więc oczekiwać, że produkcja będzie wierna oryginałowi.

REKLAMA

Na ekranie pojawią się natomiast m.in.: Katherine Langford (Nimue), Devon Terrell (Artur), Gustaf Skarsgård (Merlin), Daniel Sharman (Płaczący Mnich), Sebastian Armesto (król Uther Pendragon), Matt Stokoe (Gawain), Lily Newmark (Pym), Shalom Brune-Franklin (Igraine), Emily Coates (Siostra Iris), Billy Jenkins (Squirrel), Bella Dayne (Red Spear), Peter Mullan (Ojciec Carden).

Premiera „Przeklętej” już 17 lipca na platformie Netflix.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA