1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Jak powstała scena walki z kikimorą? Obejrzyjcie film z planu serialu „Wiedźmin”

wiedźmin kikimora

Starcie z kikimorą to pierwsza i jedna z najbardziej efektownych walk premierowego sezonu serialu „Wiedźmin”. Twórcy opublikowali w sieci klip pokazujący, jak powstała ta scena.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Sekwencja walki Geralta (Henry Cavill) z potworem nazywanym kikimorą przykuwa uwagę dopracowaną i skomplikowaną choreografią. Nad tym aspektem czuwał Vladimir Furdik, który w klipie opowiada o swojej pracy. Furdik znany jest fanom seriali nie od dziś – to on wcielił się w Nocnego Króla w „Grze o tron”. Jest on także ekspertem od walk i tym właśnie zajmował się przy okazji produkcji o wiedźminie Geralcie.

Wiedźmin - jak powstała scena walki z kikimorą:

By pomóc w odtworzeniu dwuminutowej walki z wielkim pająkiem, ekipa Furdika ustawiła się na stole, trzymając w dłoniach długie rury, które miały udawać pajęcze odnóża. Na nagraniu widać, jak Furdik walczy z nimi mieczem, który później na finalnym nagraniu zamieni się w broń Geralta.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” zadebiutował na Netfliksie 20 grudnia zeszłego roku. Serial spotkał się z mieszanymi recenzjami, jednak wśród widzów cieszył się dużą popularnością – był jednym z najchętniej oglądanych seriali platformy w tamtym czasie.

Jakiś czas temu rozpoczęto już prace nad drugim sezonem serii. Zdjęcia zostały jednak wstrzymane ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Nowe odcinki według pierwotnego planu miały trafić na platformę w 2021 roku. Nie wiadomo jednak, czy z powodu przesunięć uda się zachować przewidywany termin.

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” znajdziecie na Netfliksie.