1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Dzieje się
  4. VOD

Ludzie oszaleli na punkcie Netflix Party. To nie jest nowa wtyczka, ale teraz przydaje się najbardziej

fot.: Pixabay.com

Nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu z ludźmi. Teraz jednak jest on niebezpieczny, a więc wszelkie maratony serialów i filmów ze znajomymi nie wchodzą w grę. No chyba, że chcecie zorganizować Netflix Party. Wtyczka do Google Chrome właśnie zyskała zainteresowanie, o jakim twórcy rozszerzenia w czasach jego powstania mogli tylko pomarzyć.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o książkach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Czas pandemii, a co za tym idzie pozamykane kina, puby, restauracje etc. sprzyjają nadrabianiu zaległości książkowych, filmowych i serialowych. I chociaż niektórym pewnie to odpowiada, innym może już dokuczać samotność. Z pomocą przychodzi wtyczka Google Chrome, która wcześniej ignorowana przez użytkowników Netfliksa, nagle stała się bardzo popularna.

Netflix Party nie jest nowym rozszerzeniem popularnej przeglądarki.

Digital Trends pisało o nim już w 2016 roku. Ale powiedzmy sobie szczerze. Potrzebna była tak naprawdę znikomej liczbie osób. O wiele bardziej zachęcające było organizowane maratonów nowych, ulubionych, bądź znienawidzonych seriali i filmów w gronie przyjaciół i przy napojach wyskokowych. Dzisiaj nie wchodzi to w grę, dlatego ta wtyczka okazała się o wiele bardziej pożądana.

Działanie Netflix Party można porównać do facebookowego Watch Party czy gamingowego PlayStation Network. Podczas oglądania filmu lub serialu z boku ekranu pojawia się okno czatu, które umożliwia natychmiastową wymianę myśli ze wszystkimi zaproszonymi do udziału na netfliksowej imprezie znajomymi. Można więc na bieżąco komentować i zachwycać się danymi produkcjami.

Jak się okazuje, uruchomienie wtyczki jest równie proste, co jej koncept.

Wystarczy, żeby wszyscy chętni mieli konto na Netfliksie i zainstalowaną wtyczkę. Następnie trzeba zalogować się do serwisu poprzez przeglądarkę. Wtedy wybieramy dany film lub serial, a nowa ikonka NP podświetla się na czerwono. Musimy w nią kliknąć. Tak jak w pojawiający się po tym przycisk Start the party. Dzięki temu działaniu otrzymamy adres URL, który należy wysłać do wszystkich zainteresowanych wspólnym oglądaniem.

Z uwagi na wzmożone zainteresowanie w ostatnich dniach, w zeszłym tygodniu rozszerzenie otrzymało aktualizację. Dzięki niemu pojawiło się siedem nowych serwerów, których zadaniem jest obsługiwanie wtyczki.