1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Pełny zwiastun horroru „W lesie dziś nie zaśnie nikt”. Tak wygląda slasher po polsku

W lesie dziś nie zaśnie nikt. Trailer polskiego horroru

Horror „W lesie dziś nie zaśnie nikt” doczekał się pełnego zwiastuna, który właśnie zadebiutował w sieci. Znajdziemy tu wszystkie (a przynajmniej większość) elementy, za które kochamy amerykańskie slashery. Tym razem w ujęciu polskiego twórcy Bartosza M. Kowalewskiego.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Domek w środku lasu, grupa nastolatków, tajemnica sprzed lat i napędzany żądzą krwi morderca. Widzieliśmy to wiele razy. W tym wypadku bohaterowie nie będą jednak mówić po angielsku, a po polsku. „W lesie dziś nie zaśnie nikt” to rodzimy horror utrzymany w konwencji slashera.

Film jest drugą próbą zmierzenia się Bartosza M. Kowalskiego z tym, jakże pogardzanym przez naszych twórców, gatunkiem. Pierwszą był krótki metraż zrealizowany dla platformy Showmax „Zacisze”. Teraz twórca kontrowersyjnego „Placu zabaw” wyreżyserował pełny metraż. W oficjalnym zwiastunie nie brakuje krwi, przemocy i jest nawet nieco humoru. Zresztą przekonajcie się sami:

Jak więc widać szykuje się sporo gatunkowej rozrywki podszytej komentarzem społecznym. Z jednej strony mamy poruszony problem zaginięć w lesie, a z drugiej, jak wynika z opisu filmu, uzależnienia od sprzętów elektronicznych młodych ludzi. Brak dostępu do technologii, utrudni im walkę o przeżycie w leśnej głuszy, gdzie grasuje morderca.

Oficjalny opis fabuły brzmi następująco:

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na… obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

W rolach rzeczonych nastolatków zobaczymy Julię Wieniawę, Wiktorię Gąsiewską, Stanisława Cywkę, Sebastiana Delę i Michała Lupę. W pozostałych rolach występują natomiast Gabriela Muskała, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz i Wojciech Mecwaldowski.

Premiera „W lesie dziś nie zaśnie nikt” już w piątek, 13 marca 2020 roku.