1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

HBO zdradza szczegóły dotyczące serialu „Odwilż”. W produkcji zagra Katarzyna Wajda

Odwilz HBO

Na horyzoncie tegorocznych serialowych premier kolejny kandydat na dobrą, wciągającą produkcję. HBO Europe rozpoczęło zdjęcia do serialu „Odwilż”.

Pierwsze informacje o nowej produkcji HBO w reżyserii Xawerego Żuławskiego dostaliśmy już w zeszłym roku. Dziś nadszedł czas na pierwsze szczegóły. Najważniejszy z nich to nazwisko aktorki, która wcieli się w główną rolę.

W serialu „Odwilż” w rolę policjantki wcieli się Katarzyna Wajda.

Odwilż HBO
fot. Krzysztof Wiktor

Wiemy o niej także, że jest samotną matką zmagającą się z kryzysem. Fabuła 6-odcinkowej serii ma toczyć się wokół tajemniczej sprawy kryminalnej – na przełomie zimy i wiosny na brzegu Odry w Szczecinie zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Jej tożsamość i okoliczności śmierci będą jednymi z zagadek, z którymi przyjdzie zmagać się tamtejszej policji.

Stacja HBO poinformowała także, że w Szczecinie ruszyły już zdjęcia do serialu. Mają one potrwać do maja 2020 roku. Zaprezentowano także pierwsze fotosy z produkcji.

odwilż hbo
fot. Krzysztof Wiktor

Za scenariusz serii odpowiada Marta Szymanek. Producentami są Bogumił Lipski, Izabela Łopuch, Johnathan Young oraz Antony Root. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak - Magnolia Films.

Data premiery serialu „Odwilż” nie jest jeszcze znana.