1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale
  4. VOD

Henry Cavill już za chwilę ponownie wcieli się w Geralta. Pojawiły się przecieki, gdzie kręcony będzie 2. sezon serialu „Wiedźmin”

Wiedźmin - kadr z serialu

Wiedźmin” od platformy Netflix szybko stał się jednym z najchętniej oglądanych i komentowanych seriali giganta VOD. Obecnie trwa pre-produkcja do sezonu nr 2, a w sieci pojawiły się pierwsze zakulisowe zdjęcia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Serial „Wiedźmin” zadebiutował na platformie streamingowej Netflix 20 grudnia. Zdjęcia do serii nr 2. rozpoczną się natomiast już 17 lutego. Właśnie otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie tego terminu.

Dzięki portalowi Redanian Intelligence, świetnym źródle wszelkich newsów związanych z serialem Netfliksa, wiemy, że ekipa wróci na plan serialu właśnie tego dnia.

Wieźmin - zdjęcie z planu 2. sezonu

Co więcej, dowiedzieliśmy się także, że produkcja przeniesie się do Wielkiej Brytanii, do miasteczka Shepperton, oddalonego o 65 km od Londynu. Na terenie studia filmowego Arborfield Studios, które gościło już ekipę Disneyowskiego remake’u „Aladyna” trwają właśnie prace przygotowawcze do dekoracji nowego sezonu.

Autorzy podkreślają, że przeniesienie produkcji do Wlk. Brytanii zwiększa wygodę pracy dla w większości brytyjskiej ekipy serialu. Sezon 1. kręcono bowiem w większości w studiu filmowym w Budapeszcie. Nie wspominając o plenerach w Polsce.

Zdjęcia do serii nr 2, bazującej na kolejnych opowiadaniach Andrzeja Sapkowskiego, zebranych w tomie „Miecz przeznaczenia”, mają potrwać ok. pięć miesięcy.

Wieźmin - zdjęcie z planu 2. sezonu

Oznacza to, że prace na planie zakończą się na przełomie lipca i sierpnia. Mozliwe jest więc, że twórcy wyrobią się z post-produkcją przed kolejnymi świętami Bożego Narodzenia, zachowując grudniową datę premiery.

Warto podkreślić też, showrunnerka serialu, Lauren S. Hissrich podgrzewa atmosferę, sama wrzucając zakulisowe zdjęcia z prac przygotowawczych do 2. sezonu. Wiemy także, że część zdjęć kręcona będzie w szkockich plenerach.

1. sezon „Wiedźmina” jest już dostępny na platformie streamingowej Netflix. @. seria ma ukazać się w 2021 roku.