1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Nicole Kidman, Charlize Theron, Margot Robbie i skandal w Fox News - nowy zwiastun filmu „Gorący temat”

Bombshell - Gorący temat - kadr z filmu

„Gorący temat” Jaya Roacha to głośny dramat, bazujący na prawdziwych wydarzeniach. W Internecie zadebiubował własnie nowy zwiastun produkcji o pracownicach stacji Fox News.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W zeszłym miesiącu w sieci pojawił się niezwykle klimatyczny i intrygujący teaser filmu „Gorący temat” (ang. „Bombshell”). Na ekranie widzieliśmy jedynie trzy kobiety wchodzące do windy. Materiał był jednak tak dobrze zmontowany, że piekielnie przyciągał uwagę i budował napięcie. Przy okazji niewiele zdradzając co do właściwej treści obrazu. Teraz jednak dostaliśmy pełnoprawny zwiastun, który rzuca nieco więcej światła na historię w gwiazdorskiej obsadzie.

Nicole Kidman, Margot Robbie oraz tak ucharakteryzowana, że aż trudna do poznania Charlize Theron wcielają się w trzy dziennikarki Fox News.

Kobiety zapoczątkowały skandal medialny z udziałem szefa stacji Rogera Aliesa oraz wpłynęły na zwiększoną widoczność ruchu #metoo.

Produkcja bazuje na prawdziwych wydarzeniach z roku 2016 . Scenariusz filmu napisał Charles Randolph, znany ze skryptów do filmów „The Big Short”, „Miłość i inne używki”, czy dramatu „Życie za życie”.

W filmie pojawia się też John Lithgow w roli Rogera Aliesa, założyciela stacji Fox News. Ostatnio także Russell Crowe wcielał się w jego postać w głośnym serialu stacji Showtime „Na cały głos”.

Film prezentuje ciekawe połączenie świata mediów i polityki, które wielokrotnie doskonale wypadało na ekranie, zyskując przychylność widzów i krytyków. Nie bez powodu zatem już  teraz mówi się o ewentualnych nominacjach do prestiżowych nagród.

W tym roku film twórcy prostackich komedii („Sposób na blondynkę”, „Głupi i głupszy”) Peter Farrelly zdobył Oscara dla Najlepszego Filmu za „Green Book”. Czy podobny los może spotkać Jaya Roacha, który zasłynął jako reżyser serii „Poznaj moich rodziców”? Przekonamy się już w najbliższych miesiącach.

„Gorący temat” trafi do polskich kin już 18 stycznia.