1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Kim Gordon i chłopaki z Polski. Przegląd premier muzycznych tygodnia

premiery muzyczne Kim Gordon nagrobki

Byłoby tylko po polsku, gdyby nie Kim Gordon. Sprawdzamy najciekawsze premiery muzyczne z mijającego tygodnia.

Premiery muzyczne tygodnia:

Kim Gordon - No Home Record

Gordon potrzebowała sporo czasu, by zdecydować się na solowy album. Ale oto jest - pełen chwytliwych momentów, zahaczający o electropop, czasem też o industrialne brzmienia, wypełniony cudownym niskim wokalem amerykańskiej artystki.

Nagrobki - Pod ziemią

4. album studyjny trójmiejskiego zespołu w składzie Maciej Salamon i Adam Witkowski. W warstwie tekstowej niezmiennie - przemijanie, nostalgia. W warstwie muzycznej również bez większych wahnięć - raz bardzo melodyjnie, innym razem szorstko, zawsze z dużą ilością gitar.

Młody Dzban - Ale się zjarałem, oto czajnik

Jeden z najciekawszych, najbardziej bezpretensjonalnych młody polskich raperów. Głośniej zrobiło się o nim kilka miesięcy temu, gdy zaprezentował światu EP-kę „Życie na parkingu”. Jeśli jesteście fanami serialu „Chłopaki z Baraków”, koniecznie musicie ją nadrobić. A zaraz potem kolejne nagrania Młodego Dzbana, w tym to najnowsze.

Jazz Band Młynarski-Masecki - Płyta z zadrą w sercu

Jazz Band M-M nagrał drugą płytę, tym razem idąc na całego jeśli chodzi o rozmiary zespołu - znalazło się w nim aż 17 muzyków. Tytuł to nawiązanie do piosenki urodzonego w 1901 roku tekściarza Mariana Hemara. Na albumie znajdziecie m.in. utwór „Zawsze będzie czegoś ci brak”, znany choćby z wykonania Mieczysława Fogga.