1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. VOD
  4. Seriale

Netflix z kolejnym rekordem oglądalności. Wszystko dzięki serialowi „Dom z papieru”

Netflix ma kolejne powody do świętowania. Platforma streamingowa ogłosiła właśnie, że nowe odcinki serialu „Dom z papieru” obejrzała na świecie rekordowa liczba widzów.

Dom z papieru 3 - kadr z serialu Netfliksa

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Nowe odcinki od momentu premiery zostały obejrzane już ponad 35 mln razy. Ten imponujący wynik jest najlepszym dla serialu nieanglojęzycznego kiedykolwiek w historii platformy. Jak podaje portal Variety, w wielu rejonach świata 3. sezon popularnego serialu był też najchętniej oglądanym programem spośród całej serii tytułów dostępnych w serwisie. W tym tych w języku angielskim.

Na dodatek ponad 70 proc. widzów (24 mln) obejrzało serial w ciągu pierwszego tygodnia od premiery, co stanowi kolejne duże osiągnięcie.

Sukces serialu potwierdza, że platforma idzie w dobrą stronę, coraz silniej skupiając się na produkcjach z rynków lokalnych. Wyniki pokazują, że tego typu opowieści mają szansę na to, by stać się także globalnymi hitami.

Jesteśmy dumni, że możemy pokazać światu historie, które stworzone zostały w Hiszpanii - skomentował Diego Ávalos, dyrektor zarządzający serialami oryginalnymi hiszpańskiego oddziału Netfliksa.

W bibliotece serwisu pojawia się coraz więcej treści z różnych rejonów świata i w językach innych niż angielski. Nic też nie wskauje na to, by sprawa miała się zmienić. Niedawno Netflix ogłosił zamówienie pięciu seriali oryginalnych osadzonych w Indiach.

Warto też wynotować, że jest to kolejny rekord pobity przez Netfliksa w lipcu tego roku. Niedawno platforma ogłosiła, że trzeci sezon serialu „Stranger Things” w zaledwie cztery dni obejrzało ponad 40 mln użytkowników.

Serial „Dom z papieru” dostępny jest na platformie Netflix.