1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Kto jest kim w „Orange Is the New Black”? Przypominamy najważniejsze bohaterki serialu Netfliksa

Ostatni sezon „Orange Is the New Black” trafił dziś do serwisu Netflix. Zanim go obejrzycie, przypomnijcie sobie historie najważniejszych bohaterek serialu.

Kto jest kim w „Orange Is the New Black”? Dziś premiera 7. sezonu

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

6. sezon „Orange Is the New Black” zostawił nas w zakładzie o zaostrzonym rygorze. Po buncie w Litchfield osadzone trafiły do o wiele bardziej surowego miejsca. Chapman kończy swoją karę i zaczyna wracać do swojego poprzedniego życia. Pozostałe osadzone muszą dalej radzić sobie na kratami.

Orange Is the New Black - kto jest kim?

Piper Chapman (Taylor Schilling)

Orange Is the New Black

To od niej wszystko się zaczęło. Piper wprowadziła nas do więzienia Litchfield, gdzie początkowo miała odsiedzieć karę 15 miesięcy za pomoc w przemycie pieniędzy za handel narkotykami. W finałowym odcinku 6. sezonu bohaterka opuszcza zakład, wcześniej jednak koleżanki organizują dla niej i jej partnerki Alex ślub. Alex zostaje za kratami, a Piper w najnowszej odsłonie będzie próbowała powrócić do życia na wolności.

Alex Vause (Laura Prepon)

Orange Is The New Black 5 sezon recenzja

Alex szmuglowała narkotyki, pracując dla niejakiego Kubry Balika. Jej więzienne relacje z Piper Chapman miały swoje wzloty i upadki. Ostatecznie jednak skończyło się nieoficjalnymi zaślubinami, niestety Vause zostało jeszcze kilka miesięcy za kratami.

Nicky Nichols (Natasha Lyonne)

Orange is the new black - 7 sezon

Jedna z najciekawszych postaci w serialu. Nichols trafiła do więzienia między innymi za posiadanie heroiny. Jej problemy z narkotykami niestety nie kończą się za kratkami. Po zamieszkach w Lichtfield, Nichols trafia do bloku D więzienia o zaostrzonym rygorze.

Galina „Ruda” Reznikov (Kate Mulgrew)

gessler orange is the new black

Gdy ją poznajemy, Galina trzęsie Litchfield jako szefowa kuchni, a zakulisowo jako liderka białych osadzonych. W 6. sezonie oczywiście wszystko się zmieniła, Red próbuje odzyskać pozycję w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Przed odsiadką Galina prowadziła rodzinne delikatesy. Wpadła za udział w przestępczości zorganizowanej.

Tasha „Taystee” Jefferson (Danielle Brooks)

orange is the new black taystee

Na początku serialu Taystee pracowała w więziennej bibliotece razem z Poussey Washington (ta zginęła w 4. sezonie). W 6. sezonie Jefferson walczy z zarzutami o zabójstwo Piscatelli, dowódcy więziennej straży, którego miała się dopuścić w trakcie buntu w Litchfield. Niestety, zostaje uznana za winną.

Suzanne „Szalonooka” Warren (Uzo Aduba)

orange is the new black 6 sezon recenzja netflix

Niestabilna psychicznie Warren miewa problemy z panowaniem nad agresją. Do więzienia trafiła za porwanie i nieumyślne spowodowanie śmierci nieletniego. W nowej więziennej rzeczywistości, po zakończeniu buntu w Litchfield, Susan zostaje osadzona w bloku B razem z Friedą, członkinią grupy „Golden Girls”, która w 2. sezonie postawiła się Galinie Reznikov.

Lorna Morello (Yael Stone)

orange is the new black 6 sezon recenzja netflix

Morello najbardziej trzyma z Nichols. W więzieniu zamknięto ją m.in. za prześladowanie i naruszenie zakazu zbliżania się. Kobieta znajduje miłość podczas pobytu w Litchfield - korespondencyjnie poznaje Vince'a, z którym później bierze ślub.

Gloria Mendoza (Selenis Leyva)

Orange Is the New Black - 5 sezon

Liderka wśród latynoskiej społeczności Litchfield. Na wolności prowadziła sklep, w którym pozwalała wymieniać kupony na żywność na pieniądze. Za to oszustwo trafiła za kratki.

Tiffany „Pennsatucky” Doggett (Taryn Manning)

Opinie o 5 sezonie Orange is The New Black

Pennsatucky siedzi za morderstwo drugiego stopnia - zastrzeliła pracownika kliniki aborcyjnej. W 6. sezonie trafiła do najłagodniejszego z bloków w więzieniu.

Dayanara „Daya” Diaz (Dascha Polanco)

Diaz trafiła za kraty przez zarzuty dotyczące handlu narkotykami, w który zamieszany był Cesar, chłopak jej matki Aleidy. W 5. sezonie kobieta strzela do strażnika, który ostatecznie umiera. Daya przyznaje się do winy w zamian za uniknięcie kary śmierci. Zostaje skazana na dożywocie.

Serial znajdziecie na Netfliksie.