Muzyka  /  News

To oni poruszą nasze serca w „Wiedźminie”. Poznaliśmy kompozytorów, którzy mają stworzyć muzykę do serialu Netfliksa

Picture of the author

Wygląda na to, że poznaliśmy właśnie nazwiska kompozytorów muzyki do zbliżającego się wielkimi krokami serialowego „Wiedźmina”. Czy będzie to zestawienie: Percival, Mikołaj Stroiński i Marcin Przybyłowicz, którzy stworzyli szalenie popularną ścieżkę dźwiękową do „Dzikiego Gonu”, jak życzyłoby sobie wielu fanów?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Serialowy „Wiedźmin” przez wiele miesięcy od pierwszego ogłoszenia projektu owiany był wielką tajemnicą. W Internecie można było znaleźć jedynie strzępy oficjalnych informacji na temat produkcji, za to wiele spekulacji i teorii fanowskich. Kilka tygodni temu dostaliśmy jednak pierwsze oficjalne zdjęcia, potwierdzające udział konkretnych gwiazd. Wiemy też, że już 19 lipca otrzymamy pierwszy zwiastun. Ma on zadebiutować na Comic-Conie w San Diego.

Jedną z niewiadomych pozostawała także kwestia kompozytorów najnowszej serii. Fani spekulowali, że za kompozycję utworów mogą po raz kolejny zabrać się Mikołaj Stroiński, Marcin Przybyłowicz oraz zespół Percival, którzy stworzyli niezwykle popularną i charakterystyczną ścieżkę dźwiękową do gry „Wiedźmn III: Dziki Gon”.

Teraz jednak wydaje się, że tajemnica została rozwiązana, a fani będą zaskoczeni.

Niedawno portal TheWitcher.TV, zbierający wszystkie informacje dotyczące zbliżającej się adaptacji, powołując się na oficjalną stronę IMDB serialu, a także internetowe CV dwójki kompozytorów, doniósł, że twórcami muzyki do serialowego „Wiedźmina” zostali: Sonya Belousova i Giona Ostinelli. Dwójka znana jest ze swoich kompozycji do seriali telewizyjnych „The Romanoffs”, „Mgła”, czy „Elementary”.

Doniesienia te bazują także na poście kompozytorki na Instagramie oraz komentarzu jednego z członków ekipy (scenarzysty Declana de Barry, który skomentował post entuzjastycznym „Fuck Yeah!!!” oraz postem studia nagraniowego na Twitterze).

Należy dodać do tego fakt, że kilka dni wcześniej w tym samym studiu nagraniowym zameldował się Joey Batey, serialowy Jaskier, jak podaje portal fanowski Redanian Intelligence.

Wszystko wskazuje zatem na to, że informacje na temat ich angażu są prawdziwe. Jeden z fanów przygotował kompilację dotychczasowych utworów duetu artystów, aby zademonstrować możliwe brzmienie nadchodzącej ścieżki dźwiękowej „The Witcher”.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pierwsze dźwięki z nowego serialu oraz oficjalne potwierdzenie tych informacji dostaniemy już w przyszłym tygodniu, gdy 19 lipca naszym oczom (i uszom) zaprezentowany zostanie oficjalny zwiastun serialu.

„Wiedźmin” ma zadebiutować na platformie Netflix pod koniec tego roku, nieoficjalnie wspomina się o 20 grudnia.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst