1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. YouTube

Radek Kotarski kończy z Polimatami. Co nowego szykuje popularny youtuber?

polimaty koniec radek kotarski

Wszystko musi mieć swój koniec. Taki los spotkał też znany program kanału Polimaty, który do tej pory zdobył 552 tys. subskrypcji. Czy dotychczasowi fani zostaną w pełni osieroceni?

Radek Kotarski o misji swojego programu pisał w tych słowach: „Zapewniać dostęp do ciekawej, użytecznej i zabawnej wiedzy jak największej liczbie osób w Polsce”. Sukcesywnie ją zresztą realizował, a po drodze doczekał się własnego telewizyjnego show o nazwie „Podróże z historią”. Wydał również dwie książki „Nic bardziej mylnego. Radek Kotarski obala 58 popularnych mitów” oraz „Włam się do mózgu”.

Czy na tym jednak koniec jego youtube’owego dziedzictwa i dalszego edukowania Polaków w atrakcyjny i przystępny sposób? Nie. Jeżeli zatem już wypłakiwaliście sobie oczy, to spokojnie. Jest dobra nowina.

Radek Kotarski kończy z Polimatami.

Jak sam z dystansem zaznaczył w pożegnalnym wideo, nazwa nowego programu nie należy do szczególnie wyszukanych, gdyż od tej pory youtuber będzie działać pod szyldem Polimaty 2.

Skoro musimy zdobywać nowe informacje w naszym życiu, to róbmy to w taki sposób, żebyśmy nie zasypiali, a przy okazji dobrze bawili. Wracamy do korzeni, do klimatów pierwszych odcinków Polimatów. Wszystko podane z przymrużeniem oka, bo ten program na być jak cydr w letni dzień, czyli gładko wchodzi, ale mocno uderza do głowy.

Całej wypowiedzi z ogłoszeniem powstania Polimatów 2 możecie posłuchać poniżej.

Program będzie też dostępny jako podcast.

Będzie go można posłuchać na szeregu różnych platform. Wśród nich Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Pocket Casts oraz Stitcher.

[AKTUALIZACJA, 16:10, 28.03.2019]

Wszystko już jasne. Kanał Radka będzie nadal dostępny i będą na niego wpływać kolejne wideo, ale zmienia się nazwa programu z Polimatów na Polimaty 2. Zmienia się także forma, o której można było przeczytać wcześniej. Kotarski już opublikował nowy materiał zrealizowany według świeżo postawionych sobie wytycznych.

Nowe odcinki w każdy czwartek po południu.