REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy
  4. Muzyka

Krzysztof Zalewski zapowiada film „Kurier”. Utwór promuje obraz Władysława Pasikowskiego

Krzysztof Zalewski zaprezentował swój najnowszy utwór pt. „Kurier”. Kawałek promuje film Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim.

krzysztof zalewski kurier
REKLAMA
REKLAMA

Piosenka Krzysztofa Zalewskiego będzie głównym tematem muzycznym produkcji opowiadającej o legendarnym kurierze Armii Krajowej. Premiera filmu „Kurier” zaplanowana jest na 15 marca.

Tymczasem posłuchajcie utworu i sprawdźcie klip, w którym wykorzystano kadry z filmu Pasikowskiego:

Miałem wielką przyjemność i zaszczyt zrobić piosenkę do filmu Władysława Pasikowskiego o Janie Nowaku-Jeziorańskim. Pokolenia Polaków czytały z wypiekami na twarzy „Kuriera z Warszawy”, teraz będzie można wpijać paznokcie w oparcia kinowych foteli na filmie „Kurier” - opowiada Krzysztof Zalewski.

Władysław Pasikowski, który w ostatnich latach pracował nad filmami takimi jak „Pokłosie”, „Jack Strong” czy „Pitbull. Ostatni pies”, tym razem na warsztat wziął historię Jana Nowaka-Jeziorańskiego. W 1943 roku Nowak-Jeziorański objął funkcję kuriera Armii Krajowej. Działał pod nazwiskiem Jan Kwiatkowski. W późniejszym czasie zyskał przydomek Kurier z Warszawy.

REKLAMA

W rolę Jana Nowaka-Jeziorańskiego wcielił się Philippe Tłokiński. Oprócz niego w filmie „Kurier” wystąpili także m.in. Patrycja Volny, Julie Engelbrecht oraz Grzegorz Małecki jako generał Tadeusz Bór-Komorowski.

„Kurier” trafi do kin 15 marca 2019 roku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA