1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Internauci mają swoje teorie na temat fabuły „Gwiezdnych wojen: Epizodu IX”. Czym jest „zjadacz Jedi”?

Gwiezdne wojny: Epizod IX - o czym opowiedzą i czym jest „zjadacz Jedi”?

Szczegółów dotyczących fabuły IX epizodu „Gwiezdnych wojen” wciąż jest jak na lekarstwo. Jednak dzięki pewnemu zdjęciu być może dostaliśmy kilka tropów.

Jeden z użytkowników Reddita udostępnił fotografię ukazującą prezenty, jakie dostała ekipa filmowa od J.J. Abramsa, reżysera nadchodzącej części „Gwiezdnych wojen”. Twórcy do tej pory zawsze wykazywali się wręcz nadmierną ostrożnością w odsłanianiu kart dotyczących nowych części serii. Unikanie spoilerów i wycieków stało się nadrzędną wartością studia Disneya.

A tu proszę, chwila nieuwagi i możemy snuć domysły na temat fabuły. O ile oczywiście przedostanie się zdjęcia do sieci nie było zaplanowanym działaniem, bo i tego wykluczyć nie można. Co jednak znajduje się na tej fotografii? Zobaczyć na niej można torbę z logo filmu, bluzę Bad Robot, czyli studia producenckiego Abramsa, a także dwie buteleczki. Jedna z nich jest wypełniona piaskiem, druga zaś czymś co przypomina nasiona.

star wars episode IX

Na Reddicie rozgorzała dyskusja. Użytkownicy snują teorie, co to wszystko oznacza.

Główną podpowiedzią są karteczki dołączone do butelek. Ta zawieszona na pojemniku z piaskiem mówi: From a long long time ago, not so far away, czyli tyle co: Z bardzo dawnych czasów, nie z tak daleka. Z kolei ta na butelce z ziarnami głosi: Swallows you up whole, co można tłumaczyć jako Połknie cię w całości.

Komentarz na Reddicie od użytkownika Nonsuch42, który wydaje się dysponować dodatkową wiedzą na temat przesłania płynącego z powyższych wiadomości, twierdzi:

Dla tych, którzy pytają o butelki. Piasek pochodzi ze świętego miejsca na znanej planecie. Ziarna mają coś wspólnego ze „zjadaczem Jedi”, cokolwiek to znaczy. Wszystko wyjaśni się w grudniu. Odkładając umowę poufności na bok, naprawdę nie wiem nic więcej, poza tym, że jest to jeden z najfajniejszych prezentów, jaki kiedykolwiek otrzymałem.

Inni użytkownicy zaczęli zastanawiać się kim lub czym może być „zjadacz Jedi”. Według posiadacza konta TheMastersSkywalker może to odnosić się czegoś, co fizycznie lub przynajmniej w przenośni pochłania rycerzy Jedi, może to być także rodzaj testu woli. Z kolei użytkownik mkrisi łączy „zjadacza Jedi” z pewnego rodzaju stworzeniem, które zaś ma związek zarówno z piaskiem, jak i z nasionami. Domysłów jest wiele. Na szczęście rozwikłanie tajemnicy jeszcze w tym roku.

„Gwiezdne wojny: Epizod IX” mają mieć premierę 19 grudnia 2019 roku.

Wiemy, że akcja widowiska ma rozgrywać się rok po wydarzeniach z „Ostatniego Jedi”. W obsadzie znaleźli się m.in. Daisy Ridley, Oscar Isaac, Adam Driver i John Boyega. Jak już zostało zaznaczone reżyserem będzie J.J. Abrams, który stworzył już „Przebudzenie Mocy”. Pierwotnie jednak projekt powierzony został Colinowi Trevorrowi. Później zwolniono go ze stanowiska, a Abrams zajął jego miejsce. Twórca wyrzucił do kosza przygotowany przez Trevorrowa scenariusz i rozpoczął pisanie nowego tekstu do spółki z Chrisem Terrio.