1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

To będzie śledztwo życia Mahershali Alego. Wszystko, co wiemy o 3. sezonie serialu Detektyw od HBO

Nadchodzący rok będzie powrotem HBO do wielkiej formy, dzięki nowym sezonom największych hitów stacji. Jednym z nich ma być trzecia odsłona popularnego Detektywa. Nowy zwiastun ujawnia datę premiery i pokazuje, że ta sprawa będzie nawet bardziej skomplikowana niż poprzednie.

detektyw hbo

Detektyw to prawdziwy fenomen. Jeden z najlepszych seriali kryminalnych w swojej krótkiej historii paradoskalnie miał mnóstwo wzlotów i upadków. Każda kolejna odsłona produkcji HBO dotyczy zupełnie innej historii i śledztwa, dlatego biorą w niej udział zupełnie różni aktorzy. Dwa poprzednie sezony wzbudziły wśród widzów i krytyków ogromne emocje. Powszechnie doceniana część z Matthew McConaughey i Woodym Harrelsonem była mimo to krytykowana za nieciekawy finał. Druga odsłona przez wielu została z kolei uznana za nieudany eksperyment (choć znalazła też swoich obrońców).

W najnowszym sezonie na przestrzeni kilku dekad śledzić będziemy losy detektywa Wayne'a Haysa. Mężczyzna zostanie przydzielony do sprawy zaginięcia dwójki dzieci na terenie Ozark w 1980 roku. Proste śledztwo zamieni się w ciągnącą się latami sprawę, pełną nowych śladów, urwanych wątków i odkrytych na nowo wspomnień. Podobnie jak w pierwszym sezonie Detektywa, tym razem również sprawa nie zostanie rozwiązana w ramach pierwotnego dochodzenia.

Detektyw - kiedy premiera trzeciego sezonu?

Odkrycie sedna sprawy zajmie Haysowi nawet więcej czasu niż Rustowi. Ostatnie elementy układanki mężczyzna zauważy dopiero w końcowych latach życia. Zamiast z potencjalnym mordercą będzie musiał jednak zmierzyć się z własną pamięcią.

Oprócz Mahershali Alego główne role w serialu otrzymali Stephen Dorff jako detektyw, którego kariera załamała się z powodu nierozwiązanej sprawy zaginięcia dzieci, Ray Fisher w roli syna Haysa, a także Carmen Ejogo. To właśnie jej postać wzbudza przed premierą największe spekulacje fanów produkcji. Ejogo zagra młodą nauczycielkę, która skrywać będzie tajemnicę o zaginionych.

Twórcą Detektywa, podobnie jak w poprzednich sezonach, jest Nic Pizzolatto.

Tym razem będzie on jednak nie tylko showrunnerem i twórcą scenariusza, ale też wyreżyseruje kilka odcinków. Za kamerą pierwszych dwóch epizodów zasiądzie Jeremy Saulnier, a pozostałymi podzielą się właśnie Pizzolatto i Daniel Sackheim. Całość fabuły zamknie się w ośmiu odcinkach.

Nowy zwiastun serialu potwierdza wcześniejsze głosy, że Detektyw wraca do korzeni. Zarówno surowa atmosfera, miejsce akcji, jak i formuła wyraźnie nawiązują do pierwszego sezonu serialu. Czy taka strategia okaże się słuszna, przekonamy się już wkrótce.

Trzeci sezon serialu Detektyw trafi na HBO 13 stycznia.