REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Netflix
  4. Filmy

Netflix opowiada o zamachach i ofiarach Breivika. Film 22 lipca od dzisiaj dostępny w serwisie

Anders Behring Breivik to sprawca słynnej masakry na wyspie Utoya. O opętanym mroczną ideologią mordercy, ale i o jego ofiarach opowiada nowy film Paula Greengrassa, 22 lipca. Produkcja jest od dzisiaj dostępna na platformie Netflix. Lada moment trafi również do kin.

22 lipca netflix kiedy premiera
REKLAMA
REKLAMA

22 lipca 2011 roku to jeden z najtragiczniejszych dni we współczesnej norweskiej historii. To właśnie wtedy Anders Breivik dokonał dwóch aktów terrorystycznych. Najpierw zdetonował ładunek wybuchowy przed biurem premiera, a potem przeniósł się niedaleką wyspę Utoya, gdzie w stroju policjanta zaczął strzelać do ludzi. W obu zamachach zginęło łącznie osiemdziesiąt pięć osób.

Po siedmiu latach wydarzenia tamtego dnia stają się kanwą filmu fabularnego Paula Greengrassa. To reżyser odpowiedzialny choćby za film Lot 93 opowiadający o porwaniu samolotów, które posłużyły do ataków na World Trade Center i budynek Pentagonu. Ma więc odpowiednie wyczucie i potrafi opowiedzieć o tragicznych wydarzeniach bez epatowania przemocą.

22 lipca Netflix – kiedy premiera?

Jego najnowszy film spotkał się z pozytywnymi reakcjami recenzentów. Akcja filmu koncentruje się na dwóch bohaterach – Breiviku i Viljarze Hanssenie, jednej z ocalałych z masakry osób. Greengrass, który jest też scenarzystą produkcji, zestawia tych dwóch mężczyzn z niesamowitym skutkiem. W 22 lipca wystąpili Anders Danielsen Lie, Jon Øigarden, Jonas Strand Gravli, Maria Bock, Thorbjørn Harr, Ola G. Furuseth, Seda Witt oraz Isak Bakli Aglen.

REKLAMA

22 lipca jako dzieło z serii Netflix Originals trafiło już dziś do biblioteki serwisu. Na całym świecie zdarza się też jednak, że największe filmy Netfliksa są pokazywane w kinach. Do tej pory omijało to Polskę, ale z 22 lipca jest inaczej. Produkcję Greengrassa zobaczymy w naszym kraju także na wielkim ekranie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA