1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Harley Quinn spotkamy jeszcze w niejednym filmie DC. Co dalej z dziewczyną Jokera?

Harley Quinn filmy DC

Warner Bros. nie zapomina o następnych projektach z uniwersum DC. Choć na swoją premierę czekają trzy kolejne filmy z serii, to wytwórnia już myśli o następnych projektach. Poznaliśmy nowe szczegóły odnośnie kolejnych produkcji z Harley Quinn.

Legion samobójców, lekko mówiąc, nie porwał widzów ani krytyków. Niemal każdy aspekt filmu doczekał się krytyki. Jako najjaśniejszy punkt widowiska wskazywano Margot Robbie, która wcieliła się w Harley Quinn. Warner Bros. zdaje się o tym wiedzieć, dlatego stawia na kolejne projekty z tą postacią.

Poznaliśmy nowe szczegóły filmu Joker vs Harley Quinn.

Według portalu ScreenRant.com scenariusz do tej produkcji został już ukończony. Odpowiedzialni za niego Glenn Ficarra i John Requa (Kocha, lubi, szanuje) wydają się mieć w zanadrzu kilka niecodziennych pomysłów odnośnie relacji pomiędzy Księciem Zbrodni a dr Quinzel. W ich związku pojawiają się problemy, więc Harley chce skorzystać z pomocy terapeuty. Decyduje się więc na… porwanie Doktora Phila, znanego amerykańskiego psychologa i osobowości telewizyjnej.

Harley Quinn filmy DC

Śmiało możemy zatem oczekiwać, że Joker vs Harley Quinn będzie szaloną komedią z dużą dozą psychodelii. Margot Robbie na ekranie partnerować będzie rzecz jasna Jared Leto, którego także oglądaliśmy w Legionie samobójców. Nie wiadomo jednak, kiedy ruszą prace na planie filmu ani kiedy możemy spodziewać się go w kinach.

Wiemy za to, że Harley Quinn powróci na ekrany 7 lutego 2020 roku.

Na wtedy bowiem zaplanowano premierę niezatytułowanego jeszcze filmu, znanego na razie jako Birds of Prey. Produkcja przedstawi losy kobiecych postaci znanych z komiksów DC. Grupie przewodzić będzie grana przez Margot Robbie Quinn. Oprócz niej na ekranie zobaczymy Black Canary, do roli której rozważane są Gugu Mbatha-Raw, Jurnee Smolett-Bell i Janelle Monae, a także Huntress, którą może zagrać Cristina Millioti, Mary Elizabeth WInstead albo Margaret Qualley. W fabule pojawi się także Cassandra Cain, którą zagrać ma aktorka azjatyckiego pochodzenia, oraz Renee Montoya, przy której obsadzeniu pod uwagę brane są Roberta Colindrez i Justina Machado. Reżyserię powierzono Cathy Yan, a scenariusz przygotowała Christina Hodson, która pracuje także nad Batgirl.

Harley Quinn filmy DC

Harley Quinn może więc stać się jedną z najważniejszych postaci w uniwersum DC.

Pamiętajmy także, że Warner Bros. ma zamiar też nakręcić sequel Legionu samobójców. Do tego jednak daleka droga, bo najpierw trzeba ukończyć wspomniane projekty. A one i tak muszą swoje odczekać, wytwórnia na razie skupia się na Aquamanie, którego zobaczymy w grudniu, oraz filmach Shazam! i Wonder Woman 1984, które trafia do kin w 2019 r.