REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Obudzić się ze strasznego snu. Netflix zapowiada nowy serial - Nawiedzony dom na wzgórzu

Netflix opublikował zwiastun swojego nowego serialu grozy. Nawiedzony dom na wzgórzu przedstawi historię rodzeństwa mierzącego się z duchami przeszłości. Produkcja pojawi się w serwisie jesienią.

Nawiedzony dom na wzgórzu zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Jesień jest wprost idealna do oglądania horrorów. Za oknem jest przeważnie szaro lub całkiem ciemno, wieczory robią się długie, ludzi ogarnia apatia, a dodatkowo mamy Halloween. Netflix rozumie wszystkie te powody i wychodzi naprzeciw potrzebom swoich użytkowników.

Niedługo w katalogu platformy znajdzie się Nawiedzony dom na wzgórzu.

Ten serial jest adaptacją powieści Shirley Jackson o tym samym tytule. Nietrudno domyślić się miejsca akcji takiej produkcji. To w nim mieszkało dorosłe już rodzeństwo, które nigdy do końca nie było w stanie poradzić sobie z duchami zamieszkującymi budynek i ich umysły. Teraz jednak będą musieli ponownie stawić im czoła. Do tego dojdzie osobista tragedia; najmłodsza siostra popełnia samobójstwo.

Nawiedzony dom na wzgórzu zwiastun

Opublikowany przez Netfliksa zwiastun pokazuje całkiem niezły klimat. Wydaje się, że to właśnie on, a nie jakieś bardzo obrazowe sceny ataków zjaw i upiorów będą decydować o sile tytułu. Koncepcja małej dziewczynki opowiadającej przerażające rzeczy się sprawdza. Oby serial nie poprzestał tylko na tym jednym elemencie. W każdym razie trailer obiecuje więcej, niż dostaliśmy po poprzedniej adaptacji książki Jackson – filmie Nawiedzony z 1999 r.

Nawiedzony dom na wzgórzu – obsada

REKLAMA

W serialu zobaczymy aktorkę znaną z innego horroru Netfliksa – Carlę Gugino, którą oglądaliśmy w Grze Geralda. Na ekranie partnerować jej będzie znany z tego samego tytułu Henry Thomas, Michiel Huisman (Gra o tron) czy Elizabeth Reaser (Manhunt: Unabomber). Twórcą serialu jest Mike Flanagan, reżyser Ouija: Narodzin zła oraz – jakżeby inaczej – Gry Geralda.

Pierwsza odsłona składać się będzie z 10 odcinków. Nawiedzony dom na wzgórzu trafi do Netfliksa 12 października.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA