1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Luke Skywalker, Hector Escaton i księżniczka Małgorzata - kto mógłby zagrać w serialu Wiedźmin?

Wiedźmin: kto może zagrać pozostałych bohaterów w serialu Netfliksa?

Dziś Netflix ogłosił nazwisko swojego serialowego Geralta z Rivii. Znalezienie odtwórcy głównej roli to bardzo ważny krok w kierunku uformowania obsady, choć jak na razie jedyny. Serialowy Wiedźmin wciąż ma jeszcze wakaty na miejsca dla pozostałych bohaterów.

O takim połączeniu mówiło się od dłuższego czasu. Henry Cavill, jeden z głównych kandydatów do zagrania Geralta z Rivii, wyprzedził rywali i zdobył angaż w projekcie Netfliksa. To oznacza, że Netflix na poważnie bierze się za nadawanie kształtu serialowi, którego produkcja ruszy już w listopadzie. A nadal nie wiadomo, kto zagra pozostałych bohaterów. Mam nadzieję, że na ekranie zobaczymy którąś z wymienionych poniżej osób.

Wiedźmin - kto mógłby zagrać w serialu Netfliksa?

Wiedźmin obsada kto może zagrać

Yennefer

Swego czasu wyciekło nagranie z castingu, na którym o rolę czarodziejki z Vengerbergu starała się Belçim Bilgin. Pochodząca z Kurdystanu aktorka wydaje się całkiem niezłą kandydatką. W sieci można także znaleźć zwolenników obsadzenia Carice van Houten, znanej głównie jako Melisandre z Gry o tron. To byłoby bardzo ciekawe, jednak obawiam się, że taka zrzynka z hitu HBO nie przejdzie. Internauci rozważają także kandydaturę Evy Green (Sin City: Damulka warta grzechu).

Wiedźmin obsada kto może zagrać

Ciri

Tutaj także przewija się kilka znanych nazwisk, choć szanse na ich angaż są bardzo małe. Eliza Scanlen (Amma z Ostrych przedmiotów) czy Chloë Grace Moretz (Kick-Ass) z pewnością mogłyby okazać się świetnymi księżniczkami Cintry, a swego czasu mówiło się także o Annie Rust. Problem w tym, że Ciri w momencie poznania z Geraltem Ciri była 10-letnią dziewczynką, a nawet najlepsze dorosłe aktorki nie zagrają przekonująco dziecka. Osobiście byłbym zadowolony z powierzenia tej roli np. Dakocie Guppy (The Returned) czy Belli Lotz, która zagrała młodą Liv w Pamiętnikach wampirów.

Wiedźmin obsada kto może zagrać

Jaskier

Tutaj mam problem. Propozycja, by barda zagrał polski aktor, jest chyba równie kusząca, co mało prawdopodobna. Nie spodziewam się zatem, by Zbigniew Zamachowski do spółki z Netfliksem zrobili taką niespodziankę, jak również nie oczekuję angażu np. Mikołaja Roznerskiego. Do roli rozmarzonego i uwodzicielskiego Jaskra pasuje mi Emile Hirsch (Wszystko za życie), a także Josh Holloway (Zagubieni), wcześniej przymierzany do zagrania samego Geralta. Niektórzy internauci proponują także kandydaturę Paula Bettany’ego.

Wiedźmin obsada kto może zagrać

Borch Trzy Kawki

Kolejna postać, o której dużo mówi się na etapie castingów. Do tej roli przymierzany jest Sebastian Stan i chyba nikt nie miałby nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Jednakże Stan jest sporą gwiazdą i angaż pewnie do jednego odcinka może być ciężki. Jako Trzy Kawki widziałbym także Rodrigo Santoro, znanego jako Hector z Westworld. Ten aktor potrafi roztoczyć wokół siebie atmosferę tajemniczości i niebezpiecznego zauroczenia. Innym ciekawym wyborem wydaje się być Cillian Murphy (Peaky Blinders).

Renfri

Trzymam kciuki, żeby rola Dzierzby przypadła Magdalenie Korpas, która wzięła udział w przesłuchaniach. Jeśli jednak twórcy odrzucą kandydaturę tej aktorki, to do obsadzenia Renfri mogą rozważyć kilka innych nazwisk. Natalie Dormer ma w oku ten niebezpieczny błysk, którym powinna charakteryzować się ta bohaterka. Do sportretowania tej postaci pasuje mi także Vanessa Kirby, znana choćby z The Crown. Ciekawą Dzierzbą mogłaby też być Melanie Laurent (Bękarty wojny).

Wiedźmin obsada kto może zagrać

Vesemir

Nazwisko Marka Hamilla może zniechęcić pozostałych ewentualnych kandydatów do ubiegania się o rolę, a także od razu przekonać część widzów. Sam aktor wyraził chęć zagrania mentora Geralta i jak na razie brak poważniejszych doniesień, kto jeszcze mógłby wcielić się w gospodarza Kaer Mohren. Jeśli Jedi nie zostanie wiedźminem, to można zastanowić się nad Jonathanem Banksem, kojarzonym przede wszystkim jako Mike z Breaking Bad i Better Call Saul. Niezłą gratką byłby także Viggo Mortensen (Aragorn z Władcy pierścieni) albo Jeremy Irons.