1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Odnaleziono zaginione ujęcie z Marilyn Monroe. To pierwsza naga scena w historii Hollywood

Marilyn Monroe to niezapomniana ikona kina i jedna z najsłynniejszych hollywoodzkich aktorek w historii. Uznana za zaginioną pierwsza naga scena w historii filmu z udziałem Monroe została odnaleziona.

marilyn monroe naga scena

Gdy Marilyn Monroe przyjmowała rolę w filmie Skłóceni z życiem, nikt nie mógł jeszcze wiedzieć, że dzieło Johna Hustona przejdzie do historii jako ostatni skończony film aktorki. Wkrótce potem Monroe przedawkowała narkotyki, prawdopodobnie świadomie. Skłóceni z życiem to opowieść o Roslyn Taber – samotnej kobiecie, która po niedawnym rozwodzie zaprzyjaźnia się z trzema podstarzałymi kowbojami.

W jednej z nakręconych scen Roslyn nawiązuje romans z postacią graną przez Clarke Gable'a. Autorem scenariusza i zdjęć do Skłóconych z życiem był ostatni mąż Monroe, Arthur Miller. Ich małżeństwo skończyło się tuż po zamknięciu fazy produkcyjnej. Aktorka nie była podobno zadowolona z tego, że Miller inspirował się faktami z życia Monroe przy tworzeniu postaci Roslyn Taber. Nie wiadomo jednak, jakie było jej zdanie na temat rozbieranej sceny, ponieważ nie znalazła się ona w ostatecznej wersji filmu.

Reżyser John Huston usunął ją w trakcie montażu. Uważał, że nie wnosi nic do fabuły. Wielu sądziło, że ją później zniszczył.

marilyn monroe ostatni film

Jak donosi portal Deadline, jedna kopia ocalała. Okazało się, że producent Skłóconych z życiem, Frank Taylor, zachował należący do siebie materiał. Jego zdaniem była to historyczna scena. Nigdy wcześniej w dużej hollywoodzkiej produkcji nie pojawiali się nadzy aktorzy. Wkrótce potem Monroe w ramach promocji kolejnego filmu wystąpiła w nagiej sesji na basenie dla magazynu Life. Scena ze Skłóconych z życiem tak czy inaczej byłaby jednak czymś wstrząsającym jak na 1961 rok.

Całą sprawę odkrył reporter Charles Casillo, w ramach przygotowań do swojej książki o prywatnym życiu Marilyn Monroe. Obecnie kopia należy do syna Franka Taylora. Na ten moment nie wiadomo, jaki los czeka materiał i czy kiedykolwiek zostanie upubliczniony. Nie zapadły jeszcze żadne wiążące decyzje.

Marilyn Monroe zmarła 5 sierpnia 1962 roku w wieku trzydziestu sześciu lat.