REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Top 5 najlepszych nowych kawałków w serwisach streamingowych, #34: Nine Inch Nails, Gorillaz i inni

Nowe mini-albumy od Nine Inch Nails oraz Keep Shelly in Athens, duża płyta od Lery Lynn i zaskakująco dobry singiel od ex-Bealtesa - sporo się dzieje w muzyce tuż przed wakacjami.

Top 5 najlepszych nowych kawałków w serwisach streamingowych, #34: Nine Inch Nails, Gorillaz i inni
REKLAMA
REKLAMA

Nine Inch Nails - Shit Mirror

Kolejny minialbum (trzeci w ostatnich dwóch latach) od Nine Inch Nails nie zaskakuje, bo nie przynosi zmiany brzmienia, z którego kojarzymy Trenta Reznora. „Bad Witch” to 30 minut ostrej, intensywnej jazdy. Z 6 premierowych kawałków najbardziej podoba mi się ten otwierający epkę „Shit Mirror”. Jest punkowy, ostry, z przesterowanym wokalem. Takie granie Reznora lubię najbardziej.

Gorillaz - Hollywood (feat. Snoop Dogg & Jami Principle)

Zaledwie 5 dni dzieli nas od premiery nowego albumu Gorillaz „Now Now”. Znamy już też sporą część nowego repertuaru, bo zespół udostępnił już 5 kawałków. „Hollywood” to najnowszy singiel z nowej płyty i ponownie najlepszy z dotychczasowych. Z gościnnym udziałem dwóch znanych raperów, choć tak po prawdzie najfajniejszy jest refren śpiewany przez Albarna.

Keep Shelly in Athens - Celebrity

O Keep Shelly in Athens pisałem kilkukrotnie w moich przeglądach nowej muzyki. Ta elektryczno-triphopowa kapela z Grecji właśnie wydała swój nowy minialbum (lub epkę, jak kto woli). Z niej polecam utwór „Celebrity”, który dobrze oddaje twórczość Greków - delikatny elektroniczny beat z ciekawą, wpadającą w ucho linią wokalną.

Lera Lynn with Shovels & Rope - Wolf Like Me

Lerę Lynn możecie kojarzyć z drugiego sezonu wybitnej serialowej serii „True Detective”. Odgrywała w nim niebagatelną rolę, choć w zasadzie tylko śpiewała w tle podczas ważnych rozmów głównych bohaterów. Od tej pory śledzę poczynania tej amerykańskiej folkowej gitarzystki i wokalistki. Właśnie wydała swój nowy album „Play With Others” i jak sama nazwa wskazuje są to duety Lery z innymi artystami. Przyjemnie się tego słucha. Z tego nowego albumu polecam kawałek „Wolf Like Me” wykonany razem z zespołem Shovels & Rope.

Paul McCartney - I Don’t Know

REKLAMA

Największe zaskoczenie przeglądu nowości. Legendarny Beatles nagrał wspaniały nowy singiel, który na myśl przywodzi najlepszy okres twórczości legendarnego brytyjskiego zespołu. „I Don’t Know” to ballada rozpisana na fortepian, z przepiękną linią wokalną i wspaniałym, eterycznym tekstem. Paul ma już swoje lat, ale wciąż potrafi zaskoczyć jakimś wspaniałym muzycznym motywem.

PS. Wszystkie poprzednie przeglądy dostępne są pod tagiem "top 5".

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA