1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka

Florence & the Machine, Christina Aguilera i inni. Tych czerwcowych premier nie możesz przegapić

Premiery muzyczne w czerwcu. Sprawdź, czego warto posłuchać

Premiery muzyczne w czerwcu. Czego posłuchać? Na co warto zwrócić uwagę? Kto wydaje kolejny album? Sprawdźcie nasz krótki przewodnik.

Czerwiec może nie jest najlepszym miesiącem na muzyczne premiery. Piękna pogoda za oknem, coraz więcej koncertów w plenerze i jeszcze wiele innych czynników odciąga uwagę słuchaczy. Niektórzy muzycy i tak decydują się na premiery właśnie w tym miesiącu. Wybraliśmy kilka najciekawszych.

Czerwcowe premiery muzyczne - na co warto zwrócić uwagę?

Morcheeba - Blaze Away


Dziewiąty album angielskiego zespołu, na czele którego niezmiennie stoi charyzmatyczna Skye Edwards. Pierwszy krążek długogrający nagrany po odejściu Paula Godfreya. Całkiem nowy rozdział w historii ikony trip-hopu zapowiada między innymi singiel, w którym udzielił się Roots Manuva.

Premiera albumu Blaze Away 1 czerwca.

Ben Howard - Noonday Dream


Romantyk i melancholik, z nieprzeciętnym talentem do komponowania ujmujących piosenek. Na swoim trzecim albumie studyjnym, następcy I Forget Where We Were, Howard raczej nie skieruje zainteresowań w inną stronę. Wręcz przeciwnie - to może być popis muzycznej dojrzałości.

Premiera albumu Noonday Dream 1 czerwca.

Ghost - Prequelle


Tobias Forge przeżywał różne inkarnacje, dziś występuje przed państwem jako Cardinal Copia. Heavymetalowy Ghost nadchodzi z czwartym albumem studyjnym, zatytułowanym Prequelle. Spodziewajcie się epickich kompozycji i doskonale napisanych piosenek.

Premiera albumu Prequelle 1 czerwca.

Lily Allen - No Shame


Bezwstydna Lily Allen prezentuje czwarty album długogrający. Zanim powstał, brytyjska artystka borykała się z różnymi problemami, przeżywała swego rodzaju kryzys twórczy, była niezadowolona z muzyki, którą do tej pory tworzyła. Czy nowy materiał będzie dla niej świeżym startem?

Premiera albumu No Shame 8 czerwca.

Christina Aguilera - Liberation


Ta płyta podobno powstała wiele lat. A raczej mówiono o niej, że powstaje. W końcu się udało, a zapowiedzią został między innymi singiel Fall in Line zaśpiewany z Demi Lovato. Christiny dawno nie było, czy uda jej się sprostać oczekiwaniom wybrednych fanów?

Premiera albumu Liberation 15 czerwca.

Leski - Miłość. Strona B


Drugi album długogrający Pawła Leszoskiego, bo tak naprawdę nazywa się muzyk, jest jeszcze bogatszy, dojrzalszy i rozbudowany, niż jego debiutancki Splot. Leski wyrosły z tradycji poetyckiej, wplata w słowa swoich piosenek wiele symboliki, nawiązań i pięknych metafor.

Premiera albumu Miłość. Strona B 8 czerwca.

Nine Inch Nails - Bad Witch


Bo to zła wiedźma była. Miała być EP-ką, a zrobił się z tego cały longplay, już dziewiąty w dyskografii kultowego zespołu Trenta Reznora. Nowy materiał promuje singiel God Break Down the Door.

Premiera albumu Bad Witch 22 czerwca.

Kamasi Washington - Heaven and Earth


Piąty album długogrający saksofonisty Kamasiego Washingtona to podróż po krainach jazzu i elektroniki. Pełnych wyśmienitych improwizacji i czci oddawanej tradycji. Wypełnionych osobliwościami i przeciwieństwami, które definiują również samego twórcę.

Premiera albumu Heaven and Earth 22 czerwca.

Florence & the Machine - High as Hope


Zawsze miło słyszeć nowości od tej pani. Zwłaszcza jeśli kazała na nie czekać trzy lata. Nowy album zapowiadają single Sky Full of Song i Hunger. Wygląda na to, że na High as Hope będzie melancholijnie, melodyjnie i urzekająco.

Premiera albumu High as Hope 29 czerwca.

Gorillaz - The Now Now


Przypomnijmy, że Gorillaz wrócili w zeszłym roku z płytą Humanz. Zespół nie nagrywał przez 7 lat, więc kolejne wydawnictwo - wydane w tak krótkim czasie – może być niemałym i pozytywnym zaskoczeniem. The Now Now ma być politycznym komentarzem do spraw dość aktualnych.

Premiera albumu The Now Now 29 czerwca.