1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Twórca Futuramy i Simpsonów zrobi serial dla Netfliksa. Pierwsze zdjęcia z Disenchantment

Disenchantment to nowy serial Netfliksa od twórcy Simpsonów i Futuramy

Matt Groening to postać legendarna w świecie animacji dla dorosłych. Twórca seriali Simpsonowie i Futurama zapragnął kolejnych wyzwań. Jego najnowsze dzieło, Disenchantment, powstaje dla serwisu Netflix i będzie fantastyczną opowieścią ubraną w średniowieczne realia.

Nie sposób podważyć znaczenia Matta Groeninga i jego dzieł dla rozwoju satyrycznych animacji dla dorosłych. Simpsonowie już są jedną z najdłużej nadawanych produkcji w historii światowej telewizji, a Futurama (mimo skasowania) wciąż zachowuje niemałą bazę wiernych fanów. I choć niektórzy zarzucają Groeningowi rozmienianie się na drobne i mentalny konserwatyzm, to jego nazwisko nadal wiele znaczy.

Dlatego nie dziwi, że rękę w stronę twórcy wyciągnął Netflix. Platforma streamingowa zamówiła od Groeninga nowy animowany serial dla dorosłych – Disenchantment. Jego fabuła toczyć się będzie wokół trójki głównych bohaterów: księżniczki Bean, która zbyt często zagląda do kieliszka (oraz kufli i butelek), niepokornego elfa Elfo oraz osobistego demona Bean, o imieniu Luci. To niecodzienne trio działać będzie wewnątrz podupadającego królestwa Dreamland, zwanego przez niektórych Beanlandią.

Bohaterowie animacji spotkają na swojej drodze mnóstwo fantastycznych stworzeń i równie niezwykłych idiotów. Kampania promocyjna Netfliksa kładzie silny nacisk na dysfunkcjonalność wesołej gromadki protagonistów i ich nieudane próby odbudowy królestwa. Wydaje się więc, że Netflix kontynuuje modę na „przegryw” zapoczątkowaną przez serial Bojack Horseman.

W Disenchantment nie zabraknie charakterystycznej kreski Groeninga. Widać to na pierwszych opublikowanych zdjęciach.

Matt Groening i współpracujący z nim przy projekcie Josh Weinstein wielokrotnie pokazywali swoją miłość do fantasty i science fiction. Futurama była niemalże odą miłosną do różnych najważniejszych gatunków sci-fi, a i w Simpsonach nie brakuje odcinków nawiązujących do Gry o tron, Władcy Pierścieni, filmów Del Toro i dziesiątków innych legendarnych dzieł.

Z drugiej strony, od dawna mówi się, że dzieła Groeninga nie są już tym samym co niegdyś, czego wyrazem mają być choćby crossovery z Family Guyem i właśnie Futuramą. Być może nowa seria pomoże amerykańskiemu twórcy znaleźć dawny błysk.

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Abbi Jacobson, Nat Faxon, Eric Andre, John DiMaggio, Billy West, Maurice LaMarche i Lucy Montgomery. Twórcą animacji jest Rough Draft Studios odpowiedzialne za Futuramę. Producentem serialu jest The ULULU Company.

Premiera Disenchantment na Netfliksie już 17 sierpnia.