1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Filmy

Kto przeżył, a kto zginął w Avengers 3? Bracia Russo zdradzają losy postaci, których nie było w filmie

howard the duck mcu avengers

Avengers: Infinity War świętuje triumfy pod względem wyników finansowych, a bracia Russo cały czas rozgrzewają wyobraźnię fanów, dzieląc się kolejnymi ciekawostkami. Teraz wypowiedzieli się na temat postaci, których w filmie nie było. Wiemy już, czy ciocia May, Lady Sif, Howard the Duck, Betty Ross i aktor grający Lokiego przeżyli wydarzenia z finału.

Uwaga na spoilery z Avengers: Wojna bez granic, oczywiście.

W najnowszym filmie Marvel Studios pojawiło się kilkudziesięciu bohaterów z poprzednich filmów, a i tak na ekranie zabrakło miejsca na wiele ważnych postaci. Oprócz postaci z seriali bracia Russo zdecydowali się nie pokazać też w akcji wielu krewnych, przyjaciół, pomocników i przeciwników formacji Avengers, których los jest teraz niepewny.

Pod koniec Avengers: Wojna bez granic przerażający Thanos pokonał bohaterów, zdobył wszystkie Kamienie Nieskończoności i unicestwił pstryknięciem palcami połowę żywych istot we wszechświecie. W filmie zobaczyliśmy, którzy pierwszoplanowi bohaterowie rozpłynęli się w powietrzu, a którzy pozostali na placu boju. Nie wiemy jednak, co z postaciami drugoplanowymi.

Teraz bracia Russo zdradzili, kto jeszcze przeżył druzgoczący finał Avengers: Wojna bez granic.

Oczywiście nie dostaliśmy pełnej listy oszczędzonych i unicestwionych przez Thanosa, ale w jednym z ostatnich wywiadów reżyserowie filmu podzielili się informacjami na temat kilku z uwielbianych przez fanów postaci. Potwierdzili, że zarówno ciocia May, jak i Howard the Duck zachowali życie.

cioca may marvel avengers

Niestety tyle samo szczęścia nie miała Betty Ross, czyli była ukochana Bruce’a Bannera AKA Hulka. Jej los podzieliła zresztą Lady Sif, znana z serii filmów o Thorze. Uśmiercony został nawet aktor odgrywający Lokiego w przedstawieniu w Asgardzie (którego w filmie Thor: Ragnarok zagrał Matt Damon).

Co jednak ciekawe, w przypadku kilku innych postaci bracia Russo postanowili nie udzielać jednoznacznych odpowiedzi, aby uniknąć spoilerów z nadchodzących filmów. Lista bohaterów, których los uznali za kluczowy w kontekście kolejnych produkcji, jest nieco zaskakująca.

Do bohaterów Shroedingera w Avengers: Infinity War należą:

  • Ned - przyjaciel Petera Parkera;
  • Korg i Miek - towarzysze Thora;
  • Jane Foster - ukochana Thora;
  • Shuri - siostra Czarnej Pantery;
  • Nakia - ukochana Czarnej Pantery.

Niezmiernie dziwi, że pominięto w finale Shuri, która w samym filmie się pojawiła i miała w dodatku bardzo ważne zadanie. W dodatku przypadku ostatniej postaci na liście, Nakii, sprawa jest o tyle ciekawa, że nie pojawiła się w Avengers: Wojna bez granic, bo miała swoją własną „misję pod przykrywką”.

Dziwi też obecność na liście Jane Foster. Byłą ukochaną Bruce’a Bannera, czyli Betty Ross, ostatni raz widzieliśmy dekadę temu w filmie The Incredible Hulk, a twórcy wykorzystali Thanosa, by się jej zgrabnie pozbyć poza ekranem. W przypadku obiektu westchnień Thora, której też od lat nie widziano, bracia Russo zostawili sobie furtkę…