1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Muzyka
  4. Mobile

Spotify przygotowało nową darmową wersję serwisu. Mobilna muzyka ma być lepiej spersonalizowana

Muzyczne serwisy streamingowe weszły szturmem na rynek i całkowicie zmieniły sposób jego funkcjonowania. Firmy osiągające globalny sukces muszą podlegać jednak ewolucji, inaczej szybko stracą swoją przewagę. Wie o tym Spotify, który od jakiegoś czasu jest silnie naciskane przez konkurencję. Dlatego twórcy serwisu zadbali o zupełnie nową wersję swojej mobilnej aplikacji.

spotify new version

Spotify zapowiada w oficjalnym komunikacie, że ulepszona wersja pozwoli na jeszcze bardziej spersonalizowane i wygodne odkrywanie muzyki. Co ważne, firma nie zamyka się tylko na swoich najwierniejszych użytkowników, którzy korzystają z płatnej wersji serwisu. Nowe mobilne Spotify to wersja całkowicie darmowa, choć zawierająca również reklamy.

Będzie dostępna na całym świecie dla wszystkich użytkowników Spotify korzystających z systemów iOS i Android. Zmieni się nie tylko szata graficzna aplikacji. Modyfikację przejdzie wiele dotychczasowych funkcji, wyeliminowane zostaną też wcześniejsze niedogodności.

Jakie nowe funkcje pojawią się na Spotify?

Użytkownicy będą mogli wybierać i odtwarzać dowolne utwory na piętnastu wybranych playlistach. Skończy się niewygodne odtwarzanie losowe i konieczność przeskakiwania między utworami. Posiadacze aplikacji Spotify będą mogli tworzyć własne playlisty lub korzystać z tych stworzonych osobiście przez firmę, jak: RapCaviar i Viva Latino, Ultimate Indie czy Alternative R&B.

Skąd serwis będzie wiedzieć, jakie utwory i gatunki muzyczne lubi użytkownik? W trakcie rejestracji Spotify zapyta użytkownika o ulubionych artystów i na tej podstawie wyselekcjonuje playlisty oraz będzie proponować muzyczne składanki. Dostęp do tych usług ma być bardzo prosty – będzie je można znaleźć na ekranie głównym. A całość aktualizowana będzie na podstawie słuchanej przez użytkownika muzyki.

Łatwiejsze ma być też własne dodawanie ulubionych piosenek.

Wystarczy kliknąć ikonę serduszka przy danym muzyku lub piosence. Im więcej polubień tym lepiej ma działać algorytm proponujący kolejne piosenki. Podobnie ułatwione ma być także tworzenie i edytowanie swoich playlist. Spotify obiecuje również ulepszenia funkcjonowania serwisu na gruncie przepływu streamingowanych danych. Dlatego firma wprowadza funkcję oszczędzania transferu – Data Saver. Przedstawiciele Spotify zapewniają, że na tych zmianach nie koniec:

To początek ewolucji Spotify, będziemy kontynuować wprowadzanie kolejnych udoskonaleń odzwierciedlających potrzeby naszych klientów. Nie chodzi tylko o zapewnienie użytkownikom bardziej spersonalizowanych darmowych funkcji już od momentu rejestracji, ale zapewnienie im większej kontroli nad ich muzycznymi przeżyciami – powiedział Babar Zafar, VP of Product Development w Spotify.

Już wkrótce przekonamy się, jak nową darmową wersję serwisu przyjmą jej posiadacze.