1. SPIDER'S WEB
  2. rozrywka
  3. Seriale

Posłuchaj ciszy z Benedictem Cumberbatchem. Nowa zapowiedź miniserialu Patrick Melrose

Showtime udostępnił nowy teaser swojej nadchodzącej produkcji limitowanej. Patrick Melrose przedstawi losy artystycznego narcyza, granego przez Benedicta Cumberbatcha.

Patrick Melrose

Fani serialowego Sherlocka mogą zacierać ręce. Już niedługo swoją premierę będzie miał miniserial, w którym główną rolę zagra Benedict Cumberbatch. Aktor wcieli się w kolejnego ekscentryka, choć ten nie będzie przypominał słynnego detektywa. Zaprasza nas za to do wsłuchania się w ciszę.

Patrick Melrose skupi się na uzależnionym playboyu.

Tytułowy bohater to uzależniony od alkoholu i narkotyków egocentryk. Wychowywanie przez terroryzującego go ojca i wycofaną matkę spowodowało u Patricka traumę na całe życie. Przez to popadł w nałogi i nie był w stanie zbudować odpowiedniej relacji ze swoją żoną. W końcu mężczyzna postara się doprowadzić do ładu swoje życie i zapomnieć o przeszłości.

Patrick Melrose składać się będzie z pięciu odcinków. Każdy zostanie oparty na jednej z cyklu książek Edwarda St Aubyna. Całość przybierze formę produkcji dramatycznej, w której nie zabraknie jednak dużej dawki satyry i tragikomizmu. Akcja produkcji będzie rozgrywać się w kilku różnych miejscach. Miniserial zabierze nas na południe Francji lat 60., do Nowego Jorku dekady lat 80. czy do Wielkiej Brytanii z początku obecnego stulecia.

Patrick Melrose

Patrick Melrose – kogo zobaczymy na ekranie?

Cumberbatch nie jest jedyną gwiazdą, którą zobaczymy w koprodukcji Showtime i ABC. W jego rodziców wcielą się Hugo Weaving (Matrix, Władca Pieścieni) oraz Jennifer Jason Leigh (Atypowy, Nienawistna ósemka). Z kolei żonę Patricka zagra Anna Madeley (Utopia). Ponadto w obsadzie znaleźli się także Allison Williams (Uciekaj!), Pip Torrens (The Crown) czy Indira Varma (Gra o tron). Reżyserem miniserialu jest Edward Berger, pracujący także nad Terrorem.

Patrick Melrose zadebiutuje 12 maja. Wcześniej, bo już 27 kwietnia, Benedicta Cumberbatcha zobaczymy w Avengers: Wojnie bez granic.